اخبار مرتبط

جواد عمارلو روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هوای بجنورد سال گذشته، 116 روز پاک، 176 روز سالم، 10 روز ناسالم برای گروه های حساس و چهار روز ناسالم برای تمام گروه ها بوده است.
وی تصریح کرد: امسال هوای بجنورد در 2 روز تیرماه، یک روز خردادماه و یک روز مردادماه برای تمام گروه ها ناسالم شد.
وی اظهار داشت: در سال 96 هم 64 روز هوای پاک، 217 روز هوای سالم و 25 روز هوای ناسالم برای گروه های حساس در بجنورد به ثبت رسیده است.
کارشناس پایش اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: عامل اصلی آلودگی هوا، گرد و غبارهای محلی است البته در مقطعی از سال ریزگردهایی از ترکمنستان هوای استان را تحت شعاع قرار داد.
وی با اشاره به اینکه آلودگی هوای استان تنها در یک نقطه از شهر بجنورد پایش می شود اظهار داشت: اکنون تنها یک ایستگاه سنجش آلودگی هوا در مرکز استان در مجاورت اداره کل محیط زیست وجود دارد که آلودگی هوای همان نقطه را رصد می کند.
کارشناس پایش اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: ایجاد و راه اندازی سیستم پایش کیفیت هوا در شهر جاجرم در دست پیگیری است که امید است امسال محقق شود.
بر اساس اعلام محیط زیست خراسان شمالی، در بجنورد دست کم باید سه ایستگاه دیگر برای سنجش آلودگی هوای این شهر ایجاد شود و هر کدام از مراکز سایر شهرستان های استان هم باید دست کم یک ایستگاه برای پایش میزان آلایندگی های هوا داشته باشند.
استان 863 هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور قرار دارد.
7185/ 6042
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.