اخبار مرتبط

سعید سبحانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در نوروز امسال 113 هزار نفر مسافر با ناوگان عمومی این استان از مبادی شهرستان های مختلف به سایر نقاط جابه جا شده اند.
وی افزود: این رقم در مدت مشابه پارسال 126 هزار نفر به ثبت رسیده است.
وی با بیان اینکه در طرح نوروزی امسال استقبال مسافران از سفر با ناوگان اتوبوسی افزایش یافته است گفت: با توجه به شرایط جوی، بارندگی و حوادث سیلاب، مردم سفر با ناوگان سنگین را ترجیح دادند این در حالی است که پیش از این، رغبت مردم به سفر با ناوگان سبک بویژه سواری کرایه ای بوده است.
سبحانی گفت: شمار مسافران جابه جا شده با ناوگان اتوبوسی در طرح نوروز امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال 2 درصد رشد دارد و سفرها با ناوگان مینی بوسی و سواری عمومی به ترتیب 20 درصد و 11 درصد کاهش دارد.
وی خاطرنشان کرد: در طرح نوروزی امسال 40 درصد سفرها با ناوگان عمومی، با اتوبوس، 34.5 درصد از سفرها با ناوگان مینی بوسی و 25.5 درصد از سفر ها با ناوگان سواری بوده است.

* بازگشت نرخ ها به روال قبل
سبحانی در باره نرخ جابه جایی مسافران نوروزی گفت: در طرح نوروزی، کرایه جابه جایی مسافران از 25 اسفندماه سال گذشته، 20 درصد افزایش یافت اما از امروز این نرخ ها به روال پیش بازگشته است.
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی افزود: از امروز نرخ ها همان ارقام پیش از طرح نوروزی است و شرکت ها حق
ندارند بیش از نرخ های تعیین شده، وجه دریافت کنند.
در خراسان شمالی 36 شرکت مسافری نسبت به جابه جایی مسافران با حمل و نقل عمومی مبادرت دارند.
7185/ 6042
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.