اخبار مرتبط

حبیب یزدانپناه روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از مجموع این تعداد 2هزار و 83 نفر، معادل پنج درصد در هتل ها، 2هزار و 581 نفر شامل 6 درصد در اقامتگاه های بومگردی و 2 هزار و 79 نفر، معادل پنج درصد در مهمانپذیرها سکنی گرفته اند.
وی افزود: سه هزار و 59 نفر، معادل 7 درصد از این گردشگران در خانه مسافرهای غیررسمی، 143 نفر، شامل کمتر از یک درصد در هتل آپارتمان ها، 15 هزار و 449 نفر، معادل 38 درصد در اقامتگاه های موقت شامل کمپ، کانکس و چادر مسافرتی مستقر شده بودند.
یزدان پناه اظهار داشت: 13 هزار و 61 نفر شامل 32.11 درصد نیز در مدارس، خانه معلم و مابقی نیز در مهمانسراهای اداری، خوابگاه های دانشجویی و سالن های ورزشی اقامت داشته اند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: نوروز پارسال در همین مدت 160 هزار و 556 نفر مسافر در این استان اقامت گرفته بودند.
یزدان پناه افزود: بارش باران و جاری شدن سیل در استان و نیز استان گلستان، در مجاورت این منطقه، میزان اقامت مسافران نوروزی و گردشگران در استان را در مقایسه با پارسال 40 درصد کاهش داده است.
تعداد آثار ثبت شده خراسان شمالی در فهرست آثار ملی 621 اثر تاریخی، طبیعی و ناملموس است که 11 اثر نیز ثبت جهانی شده است.
استان خراسان شمالی با داشتن یکهزار و 200 اثر تاریخی شناسایی شده در شمال شرق کشور قرار دارد و هرساله پذیرای میلیون ها مسافر، گردشگر و زائر امام هشتم (ع) عبوری است.
3007/5132
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.