اخبار مرتبط

سیدمهدی رزاز روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شرکت مزبور هیچ دلیلی برای لغو این پروازها اعلام نکرده است.
شرکت ماهان پیش از این نیز پروازهای خود به مقصد بجنورد را در روزهای دوم، پنجم، نهم، دوازدهم و پانزدهم فروردین ماه امسال را لغو کرده بود.
مدیر فرودگاه بجنورد گفت: این فرودگاه در ایام نوروز امسال تنها یک پرواز در هشتم فروردین ماه داشت که در آن 157 مسافر جابه جا شدند.
رزاز افزود: در روز نخست فروردین ماه نیز یک پرواز از تهران به بجنورد انجام شد اما به علت نامساعد بودن شرایط آب و هوایی و ابرناکی، هواپیما به تهران برگشت.
14 هزار و 181 مسافر، پارسال از طریق پروازهای فرودگاه بجنورد جابه جا شده اند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال 96 به کمتر از نصف رسیده است.
اکنون فرودگاه بجنورد به عنوان فرودگاه مرز هوایی مشغول فعالیت است و دارای یک باند به ابعاد 4200 در 45 متر، اپرون به ابعاد 245 در 118 متر، تاکسی وی عمود به ابعاد 23 در 120 متر و ساختمان ترمینال مسافری به مساحت 1700 متر مربع و ترمینال جدید به مساحت 4600 مترمربع است.
هم اکنون تنها شرکت هواپیمایی ماهان در روزهای دوشنبه، پنجشنبه و جمعه بین مرکز استان خراسان شمالی و تهران پرواز دارد.
استان 863 هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور قرار دارد که فاصله بجنورد، مرکز این استان تا تهران افزون بر 700 کیلومتر و تا مشهد 250 کیلومتر است.
در این استان مجتمع های بزرگ صنعتی و تولیدی نظیر پتروشیمی خراسان، آلومینای جاجرم، فولاد اسفراین و کارخانه قند شیروان فعالیت دارند که مدیران و کارشناسان این واحدهای صنعتی همواره در حال تردد بین بجنورد و تهران هستند.
3007/5132
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.