اخبار مرتبط

مجتبی شکوری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در طرح نوروزی امسال به طور میانگین روزانه 780 هزار لیتر بنزین در این استان مصرف شده است.
وی افزود: بیشترین میزان مصرف بنزین در این استان در روزهای 29 اسفندماه سال گذشته و اول فروردین ماه جاری گزارش شده است.
بر اساس این گزارش، 47 جایگاه سوخت در خراسان شمالی وجود دارد و بر اساس اعلام شرکت پخش فرآورده های نفتی استان، مشکلی در تامین سوخت مورد نیاز مسافران و گردشگران عبوری ایجاد نشده است.

* تامین سوخت سیل زدگان
شکوری در بخش دیگر سخنان خود درباره توزیع نفت سفید میان حادثه دیدگان از سیل اخیر در استان گفت: در این مدت 500 هزار لیتر نفت سفید میان خانوارهای روستایی متاثر از سیل توزیع شده است.
وی اظهار داشت: در حادثه سیل اخیر، ساکنان 12 روستا با قطع گاز و مشکل تامین سوخت روبه رو شدند که البته اکنون مشکلات رفع شده است.
شکوری گفت: اهالی روستای گلی در شهرستان بجنورد هم که با مشکل رانش زمین روبه رو شده و باید در چادرهای اردوگاه ساکن شوند که تامین سوخت آنان انجام شده است.
وی تصریح کرد: شب گذشته 2 هزار لیتر نفت سفید برای این حادثه دیدگان تامین و در اختیار دهیاری گذاشته شد.
به گفته مدیر عامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان شمالی، برای تامین نفت سفید برای حادثه های احتمالی مشکلی وجود ندارد و با اعلام نیاز فرمانداران و بخشداران در این باره اقدام می شود.
استان 863 هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است.
بر اساس اعلام شرکت گاز خراسان شمالی، با اقدامات انجام شده در زمینه گازرسانی ضریب نفوذ گاز طبیعی در استان به 97 درصد رسیده است.
اکنون تمام شهرهای استان در 22 نقطه، گازرسانی شده است و تعداد روستاهای گازدار استان بیش از 700 روستا رسیده است.
7185/ 6042
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.