اخبار مرتبط

غلامحسین ساقی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کاهش کیفیت آب سد شیرین دره سبب شد تا به ناچار آب این سد از چند روز گذشته از مدار مصرف بجنورد خارج شود.
وی افزود: مصرف آب شهروندان بجنورد روزانه 600 لیتر بر ثانیه است که 400 لیتر بر ثانیه از سد شیرین دره تامین می شود.
وی گفت: در چند روز گذشته، آب مورد نیاز شهروندان بجنورد از آب ذخیره شده در مخازن تامین و تلاش شده است تا کمبودی در این زمینه ایجاد نشود.
ساقی تصریح کرد: به علت کاهش ذخیره مخازن آب، امروز بخش هایی از بجنورد با قطعی آب روبه شده که به صورت سیار آبرسانی می شوند و در برخی مناطق شهر هم با کاهش فشار آب روبه رو شده اند.
ساقی با بیان اینکه از اواخر اسفند ماه سال گذشته چاه های بجنورد وارد مدار شده اند، گفت: آب چاه ها کفایت مصرف ساکنان بجنورد را نمی کند از این رو از مردم انتظار می رود مصرف را مدیریت کنند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی با تاکید بر اینکه ذخیره سازی آب، سبب افزایش میزان مصرف و بیشتر شدن مشکل کمبود این محصول می شود گفت: از مشترکان درخواست می شود ضمن پرهیز از ذخیره سازی آب، مصرف خود را مدیریت کنند.
به گزارش ایرنا، بخش عمده آب آشامیدنی شهروندان مرکز استان خراسان شمالی از سد شیرین دره مانه و سملقان تامین می شود که اکنون ورود سیلاب به مخزن این سد، سبب کاهش شدید کیفیت آب آن شده و از مدار مصرف خارج شده است.
شهر بجنورد، مرکز خراسان شمالی 210 هزار نفر جمعیت دارد.
7185/ 6042
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.