اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری در روز چهارشنبه، محمدعلی شجاعی در جریان دیدن از استقرارگاه های عشایر خراسان شمالی در منطقه مراوه تپه استان گلستان افزود: میزان خسارت وارد شده به بخش عشایری استان بیش از 700 میلیارد ریال بوده است.
وی که همراه رییس سازمان امور عشایر و نماینده شیروان در مجلس شورای اسلامی، از روند خدمات و امدادرسانی به عشایر ساکن در این منطقه دیدن می کرد، دستورهای لازم برای جبران کمبودها و کاهش دغدغه های عشایر خراسان شمالی، آسیب دیده از ناحیه سیل را صادر کرد.
شجاعی از پیگیری ها برای مصوب شدن پرداخت خسارت به سیلزدگان استان و هیات دولت خبر داد و افزود: برای ارسال اقلام ضروری به سیلزدگان استان در روزهای ابتدایی وقوع حادثه، چند بار بالگردهایی به پرواز درآمد اما به دلیل شرایط نامساعد آب و هوایی امکان فرود آنها در این مناطق میسر نشد و از راه زمینی کمک رسانی شد.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به حادثه خیزی خراسان شمالی، برای استقرار بالگرد اختصاصی امدادونجات در استان نیز پیگیر هستیم.

* بارندگی های اخیر مراتع عشایر را رونق بخشید
رییس سازمان امور عشایر نیز در این بازدید با تقدیر از کمک رسانی مطلوب مسئولان خراسان شمالی و گلستان به عشایر حادثه دیده مراوه تپه، افزود: بارندگی های اخیر ظرفیت خوبی برای تولید علوفه مورد تعلیف دام عشایر ایجاد کرد و زمینه رونق تولیدات این قشر را فراهم کرد.
کرمعلی قندالی با اشاره به خسارات وارده به عشایر از ناحیه سیل گفت: برای جبران خسارت های وارد شده تسهیلات 4 درصدی تا سقف 500 میلیون ریال در اختیار عشایر سیلزده قرار می گیرد.
نماینده شیروان در مجلس شورای اسلامی نیز که در این بازدید حضور داشت با قدردانی از اقدام به موقع مسئولان خراسان شمالی در امدادرسانی به عشایر مستقر در استان گلستان، گفت: تنها استانی بودیم که سه ساعت پس از وقوع سیل، چادر، پتو و کالاهای مورد نیاز را در اختیار سیلزدگان قرار دادیم.
عبدالرضا عزیزی افزود: ما نیز تلاش خواهیم کرد تا در مجلس بحث قانونی شدن ایجاد سرپناه برای عشایر را پیگیری کنیم.
5132
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.