اخبار مرتبط

طاهری رستمی سحرگاه چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بارش شدید و رگباری باران که از نیمه شب سه شنبه در اسفراین آغاز شد، سبب جاری شدن سیلاب در برخی از مناطق این شهرستان شده است.
وی افزود: هم اکنون شمار زیادی از مناطق روستایی شهرستان از جمله روستاهای کلاته سنجر، چهارمست و سرچشمه درگیر مشکلات سیلاب هستند که تیم های امدادرسان جمعیت هلال احمر و ستاد بحران شهرستان به مناطق مزبور اعزام شده اند.

*کلاته سنجر تخلیه شد
فرماندار اسفراین با اشاره به تخلیه ساکنان روستای کلاته سنجر این شهرستان، گفت: حجم سیلاب در این روستای بخش مرکزی نسبت به ظهر سه شنبه 2 برابر شده و اکنون عملیات انتقال اهالی این منطقه به روستای گراتی در مجاورت آن در مراحل پایانی است.
رستمی افزود: وضعیت سایر روستاهای شهرستان در حال پایش است که در صورت نیاز، نسبت به تخلیه آنها نیز اقدام خواهد شد.

*محور بام - اسفراین دوباره بسته شد
رستمی گفت: بر اثر جاری شدن سیلاب، مسیر ارتباطی روستای بام به مرکز شهرستان، که صبح سه شنبه پس از مدتی مسدود شدن، بازگشایی شده بود، از ساعتی قبل با افزایش بارش ها دوباره مسدود شده و تردد در این محور امکانپذیر نیست.
به گزارش ایرنا ستاد مدیریت بحران اسفراین سه شنبه در اطلاعیه ای نسبت به بارش شدید و رگباری باران و جاری شدن سیلاب در این شهرستان در سه شنبه شب و چهارشنبه هشدار داده بود.
مرکز شهرستان 120 هزار نفری اسفراین در 60 کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد.
5132/7189
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.