اخبار مرتبط

رشید عظیمی نژاد روز یکشنبه در نشست گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی که در فرمانداری بجنورد برگزار شد، اظهار داشت: زبان هنر رساترین زبان هاست و آنچه شهید آوینی جمع آوری کرد بهترین شکل بیان وقایع دفاع مقدس بود.
وی افزود: ضمن احترام به همه سلائق سیاسی، نباید در ساخت فیلم و تیزر و آنچه که می خواهیم از شهید و شهادت بگوییم، سلائق و ذائقه خاص سیاسی خود را وارد کنیم.
وی گفت: بزرگترین شاخصه شهید آوینی که وی را ماندگار کرد وارد نشدن به مسائل سیاسی و جناحی بود.
عظیمی نژاد افزود: باید مراقب باشیم که در گلباران ها و غبارروبی ها شان و جایگاه شهدا حفظ شود و کاری اگر انجام می شود زیبا و در شان آن بزرگواران باشد.
مدیر حوزه هنری خراسان شمالی نیز در این نشست گفت: بهار هنر انقلاب اسلامی در شهرستان ها هم برگزار می شود.
وحید نمازی افزود: امسال برای نخستین بار ستادهای شهرستانی هم تشکیل می شود تا همزمان با مرکز استان، شهرستان ها هم میزبان برنامه های هفته هنر اسلامی باشند.
وی با تاکید بر انجام تبلیغات محیطی برای این هفته اظهار داشت: این اتفاق باید در فضای مجازی هم بیفتد.
وی از مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران درخواست کرد تا برای به روز کردن اطلاعات خانواده های شهدا اقدام کنند و افزود: گاه اطلاعات داده شده از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران با آنچه خانواده ها می گویند همخوانی ندارد.
بیستم فروردین‌، سالگرد شهادت شهید سیدمرتضی آوینی، با عنوان روز هنر انقلاب اسلامی نامگذاری شده و سرآغاز هفته هنر انقلابی به‌ شمار می‌رود.
خراسان شمالی با دارا بودن 863 هزار نفر جمعیت، 2 هزار و 666 شهید به نظام اسلامی تقدیم کرده است.
ب/5132
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.