مجید محتشمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال 556 نفر از دختران در دوره متوسطه دوم و 155 نفر از دختران در دوره متوسطه اول به علت ازدواج از ادامه تحصیل و حضور در کلاس درس بازمانده اند.
به گزارش ایرنا، امسال 22 دانش آموز هفت تا 12 ساله استان نیز امسال به علت ازدواج، درس خواندن را رها کردند.
سرپرست معاونت آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی افزود: امسال 331 نفر از دانش آموز پسر متوسطه دوم، به علت اشتغال به کار مجبور به ترک تحصیل شده اند و علت بازماندن از تحصیل 345 نفر از دانش آموزان این مقطع هم مشکلات مالی عنوان شده است.
وی با بیان اینکه 41 نفر از دانش آموزان متوسطه دوم به علت مشکل تامین هزینه های سرویس مدارس از ادامه تحصیل بازمانده اند خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش نیمی از هزینه های سرویس مدارس را تامین می کند اما خانواده ها توان پرداخت نیم دیگر را ندارند.
محتشمی اظهار داشت: بیماری ها هم مانع حضور 17 نفر از دانش آموزان در متوسطه دوم شده و تعصب قومی و فرهنگی هم 40 نفر از از حضور در کلاس های درس بازداشته است و علت ترک تحصیل 390 نفر از این دانش آموزان هم بی انگیزگی و تمایل نداشتن او برای ادامه تحصیل گزارش شده است.
وی خاطرنشان کرد: علت ترک تحصیل 394 دانش آموز هم سیار موارد ذکر شده است.
سرپرست معاونت آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی درباره ترک تحصیل دانش آموزان مقطع متوسطه اول گفت: امسال 155 دختر در این مقطع ازدواج کردند و از حضور در کلاس درس بازماندند.
وی افزود: 131 نفر به علت ناتوانی مالی خانواده، 179 نفر به علت اشتغال به کار، سه نفر به علت بیماری، سرپرست بد، 21 نفر به علت داشتن سرپرست بد، 45 نفر به علت ضعف در پایه های تحصیلی، 49 نفر به علت نبود دبیرستان در محل سکونت و ممانعت والدین در حضور در خوابگاه و مدارس شبانه روزی، 37 نفر به علت ممانعت والدین از حضور در کلاس های مختلط، 56 نفر به علت نبود انگیزه و 89 نفر به علت سایر موارد ادامه تحصیل نداده اند.
سرپرست معاونت آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی خاطرنشان کرد: امسال هزار و 33 نفر امسال در متوسطه ترک تحصیل کرده اند.
165 هزار دانش آموز خراسان شمالی در بیش از 2 هزار باب آموزشگاه مشغول به تحصیل هستند.
به گزارش ایرنا، خراسان شمالی به لحاظ ازدواج زودهنگام و در سن پایین دختران در جایگاه پنجم استان های کشور قرار دارد.
7185/ 6042
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.