اخبار مرتبط

پولاد نجاهی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: از ابتدای بهمن امسال شاهد بارش مستمر باران و برف هستیم که موجب افزایش قابل توجه آب رودخانه چندیر شده است.
وی با بیان این که رود چندیر از داخل 40 روستای جرگلان عبور می کند، افزود: با توجه به خشکسالی هایی که موجب کاهش سطح آب رود شده بود، مردم به راحتی از عرض رودخانه عبور می کردند اما افزایش سطح آب مردم را در عبور و مرور با مشکل مواجه کرده بود.
بخشدار جرگلان از میزان دقیق بارندگی ها در این منطقه اظهار بی اطلاعی کرد و افزود: با استفاده از اعتبارات دهیاری ها در 15 نقطه که رفت و آمد مشکل تر بود با هزینه 500 میلیون ریال پل های موقت ایجاد شده است.
وی اظهار داشت: به این منظور گلوگاه های یک متری در 2 ردیف به طول 5 و 7 متر در مسیر رود تعبیه شد تا آب از داخل آن ها عبور کند و با خاکریزی روی این گلوگاه ها، پل هایی موقت ایجاد شده تا مشکلات رفت و آمد مردم به طور موقت رفع شود.
وی ساخت یک پل اساسی تر بر روی چندیر در منطقه یکه صعود را ضروری دانست و افزود: متأسفانه ساخت پل یکه صعود که از سال 94 آغاز شده، نیمه تمام مانده است و حال آنکه جرگلان به جز این پل، به چهار پل دیگر نیاز دارد.
جرگلان، از بخش های شهرستان راز و جرگلان در شمال خراسان شمالی به مرکزیت یکه صعود است و رود چندیر در این بخش از روستای باغلق تا آیرقایه مسیری ٨٠ کیلومتری را به مقصد کشور ترکمنستان می پیماید.
بنابر سرشماری مرکز آمار ایران، جمعیت راز و جرگلان در سال 1395 حدود 60 هزار نفر بوده که 75 درصد از آنان را ترکمن‌های اهل تسنن تشکیل می‌دهند.
از دیگر اقوام ساکن در این شهرستان می‌توان به رازی‌ها، ترک‌ها، کردها و تات‌ها اشاره کرد.
ب/5132
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.