اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محمودرضا پیروی روز پنجشنبه در دیدار با معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان شمالی در بجنورد گفت: به همین علت باید علاوه بر ایمنی خودرو و جاده، فرهنگ رانندگی نیز اصلاح و آموزش های کافی در این زمینه به مردم داده شود.
وی از مردم به عنوان نخستین افراد در حوادث یاد کرد و افزود: به همین منظور، ارائه آموزش های همگانی در بین آحاد مردم جزئی از سیاست های جمعیت هلال احمر است.
پیروی، آموزش همگانی را نیازمند فرهنگ سازی دانست و گفت: هر چه بیشتر در این مسیر سرمایه گذاری کنیم اعتبارات در مسیر صحیح تر هدایت می شود.
وی از امضای تفاهم نامه با وزارت آموزش و پرورش برای توسعه آموزش های همگانی در سطح مدارس خبر داد و اظهار داشت: این جمعیت اعتقاد زیادی به آموزش و آگاه سازی و پیشگیری دارد.
دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: این جمعیت در پی آن است که علت حوادث را کشف کند زیراکه پرداختن به معلول هزینه های بسیاری را به دنبال دارد و در برخی موارد برگشت به حالت قبلی امکانپذیر نیست.
وی یادآور شد: خواسته ها و کمبودهای خراسان شمالی در حوزه امداد و نجات نیز پیگیری می شود و تلاش می کنیم تا بالگرد را به صورت تمام وقت در اختیار استان قرار دهیم تا وضعیت امداد و نجات استان توسعه یابد.
معاون سیاسی امنیتی استانداری خراسان شمالی نیز از این استان به عنوان پنج استان حادثه خیز کشور در حوادث مختلف یاد کرد و گفت: با توجه به شرایط کوهستانی استان نیازمند توسعه تجهیزات امداد و نجات در استان هستیم.
ولی الله حیاتی افزود: هم اینک بالگرد به صورت 15 روز در ماه در اختیار استان است در صورتی که نیاز استان می طلبد به صورت کامل در اختیار استان باشد.
وی با تاکید بر اینکه تجهیزات امداد و نجات استان نیاز به تقویت دارد، اظهار داشت: جمعیت هلال احمر به عنوان نوک پیکان امدادرسانی در استان باید به صورت ویژه دیده شود.
حیاتی با اشاره به استیجاری بودن ساختمان اداری جمعیت هلال احمر در راز و جرگلان، افزود: احداث ساختمانی در شان نیازمند مساعدت جمعیت هلال احمر کشور است.
دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور به منظور افتتاح چندین پروژه از قبیل ساختمان فرماندهی عملیات هلال احمر خراسان شمالی به این استان سفر کرده است.
ط/ 6042
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.