اخبار مرتبط

سرهنگ علیرضا حسین زاده شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: انحراف 2 دستگاه کشنده ولوو در این محور باعث سنگین تر شدن ترافیک و در نهایت بسته شدن این محور شده است.
وی افزود: این در حالی است که هجوم شهروندان بجنوردی برای تفریح و تیوپ سواری روی برف در این گردنه، باعث ورود حجم بالایی از خودرو به این محور، و راه بندان شده است.
سرهنگ حسین زاده گفت: در محور فرعی اسدلی به گریوان نیز عدم استفاده از زنجیرچرخ توسط تعدادی از خودروها باعث گرفتاری آنها در راه شده است.
وی افزود: هم اینک نیروهای امدادی پلیس، راهداری و هلال احمر در حال امدادرسانی به در راه ماندگان و رهاسازی خودروهای عبوری گیر افتاده در برف و نیز بازگشایی محور هستند.
رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی خراسان شمالی اظهار داشت: در محور بجنورد - امین الله نیز به علت بارش برف و کولاک شدید تردد فقط با استفاده از زنجیرچرخ امکانپذیر است.
سرهنگ حسین زاده گفت: این در حالی است که تردد انواع خودروهای سنگین از قبیل کشنده و تریلر در محورهای برفگیر ممنوع شده است.
وی افزود: در مابقی محورهای این استان نیز برف در حال باریدن بوده و سطح جاده ها لغزنده است.
رئیس پلیس راه خراسان شمالی، پرهیز جدی از سفرهای غیرضرور، به همراه داشتن تجهیزات زمستانه و گرمایشی و اطمینان از سالم بودن بخاری خودرو را به رانندگان توصیه کرد.
به گزارش ایرنا؛ بارش برف و کولاک شدید که از اوایل دیشب در استان خراسان شمالی آغاز شده باعث تعطیلی مدارس در برخی شهرستان های خراسان شمالی در صبح و عصر امروز شد.
بررسی نقشه های هواشناسی بیانگر جوی ناپایدار تا صبح روز سه شنبه در استان خراسان شمالی است.
طبق اعلام اداره کل هواشناسی، ورود سامانه ای بارشی به این استان موجب افزایش ابر، وزش باد شدید، بارش باران و در پاره ای از نقاط رگبار و بارش برف و در ارتفاعات مه گرفتگی و کولاک برف شده و دمای هوا بین 8 تا 10 درجه کاهش خواهد یافت.
ط/5132
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.