اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا محمدعلی شجاعی روز شنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان شمالی از سفر چند تن از مسئولان کشوری به استان خبر داد و گفت: از دستگاه های اجرایی انتظار می رود نداشته ها و مشکلات حوزه خود را برای انعکاس در این سفرها، احصا و اعلام کنند.
وی افزود: معاون پارلمانی ریاست جمهوری، وزیر ارتباطات، وزیر نیرو، وزیر صنعت، معدن و تجارت و یا وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جمله مسئولانی هستند که امسال قرار است در استان حضور داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: در سفر معاون اقتصادی وزیر کشور هم که در ماه جاری محقق می شود، سند عدم توسعه یافتگی استان پیگیری می شود.
شجاعی همچنین با اشاره به تحقق طرح برچیدن بخاری های نفتی از مدارس استان افزود: از مدیران انتظار می رود نگاهشان برای حل مشکلات و رسیدگی به نیازهای مردم، همین باشد و برای اجرای کارها زمان تعیین کنند.
وی خاطرنشان کرد: مردم هنوز از بروکراسی اداری می نالند و باید با هم افزایی و نگاه دلسوزانه، مشکلات آنان را مرتفع کرد.
شجاعی به اجرای طرح بازآفرینی شهری در استان اشاره کرد و گفت: دستگاهها باید به جای نگهبانی از زمین های بلااستفاده در اختیار، بر اساس قانون آنرا در اختیار بخش ساخت و ساز قرار دهند.
وی گفت: دستگاه های اجرایی ظرف یک هفته باید زمین های در اختیار خود، اعم از سنددار و بدون سند را به راه و شهرسازی استان اعلام کنند و البته راه و شهرسازی هم باید در اقدامی جداگانه نسبت به شناسایی زمین های در اختیار دستگاه ها مبادرت داشته باشد.
وی افزود: اداره کل ثبت اسناد و املاک استان هم در این باره می تواند در شناسایی زمین های در اختیار ادارات استان کمک کار باشد.
استاندار خراسان شمالی درباره اختصاص سهمی از اعتبارات دستگاه ها به بخش ورزش گفت: اعتبارات خرد که به بخش های مختلف اختصاص می یابد باید تجمیع شده و برای اجرای کار کلان هزینه شود.
وی افزود: دستگاه ها حق انعقاد قراردادهای جداگانه ندارند و باید برای اجرای برنامه های بزرگ تر با استفاده از اعتبارات خرد برنامه ریزی کنند.
شجاعی در بخش دیگری از سخنان خود در باره مشکلات در زمینه اجرای مالیات بر ارزش افزوده اظهار داشت: در دریافت مالیات بر ارزش افزوده از برخی اصناف همچون طلافروشان، مشکلاتی برای جذب وجود دارد که باید با بررسی بیشتر ایرادها، دلیل عدم تحقق درآمدهای استان را دریافت.
7185/5132
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.