اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، غلامرضا محمدی روز چهارشنبه در آیین نکوداشت مقام والای مادر در خراسان شمالی با اشاره به جایگاه و نقش والای مادران در جامعه، اظهار داشت: این بنیاد بر حسب اعتقادات از سال 93 در کشور تاسیس شده است.
وی با اشاره به انتخاب 15 مادر نمونه در خراسان شمالی، افزود: این استان بیست و ششمین استان کشور است که آیین تقدیر و تجلیل از مقام شامخ مادران در آن برگزار می شود.
محمدی فرزند و همسر خوب داشتن، انجام وظایف و مسئولیت ها در قبال فرزندان از لحاظ مختلف، شهروند خوب و مردم دار و الگو برای سایرین بودن و داشتن تاثیرات مثبت در زندگی شخصی، خانوادگی و اجتماعی در جامعه را از شاخص های انتخاب مادران نمونه ذکر کرد.
وی اظهار داشت: این بنیاد هفت هدف عمده را دنبال می کند که یکی از آنها تجلیل از مادران نمونه است.
مدیرعامل بنیاد فرهنگی و بین المللی مادر گفت: هم اکنون چهار سازمان مردم نهاد به نام «مادر» در کشورهای هند برای کودکان یتیم، بنگلادش برای زنان سرپرست خانوار و شهرهای شیکاگو برای کودکان سرطانی و نیویورک آمریکا برای مادران دارای ایدز به ثبت رسیده است.
وی افزود: این بنیاد فرهنگی و بین المللی نخستین بنیاد در سطح جهان است که به جایگاه و نقش مادر می پردازد و به این شکل از این قشر قدردانی می کند.
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی هم با اشاره به نقش بی بدیل مادران، گفت: قرآن کریم بعد از عبادت خدا چیزی را والاتر از تکریم والدین نمی داند.
حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی با اشاره به فرموده امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه از دامن زن مرد به معراج می رود، افزود: مادر مروارید گران بهایی است که باید احترام ویژه ای برای آن قائل شد.
وی مادران را برکات نظام و انقلاب دانست و اظهار داشت: مادران بودند که با وفاداری خود کشور را بیمه کردند بنابراین نباید در احتراک گذاشتن به انها متکبر باشیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان شمالی نیز در این آیین برای فراهم سازی تمامی تمهیدات و امکانات لازم برای دستیابی این بنیاد به اهداف عالیه در استان اعلام آمادگی کرد.
مجید پورعیسی از دولتمردان خواست عاقلانه در فکر بیمه تامین اجتماعی دوران پیری و کهنسالی همه انسان ها بویژه مادران باشند.
در این آیین از یادبود این روز توسط مسئولان حاضر رونمایی شد و اولین حمایل بنیاد ملی مادر به ملیحه یغمایی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان شمالی تقدیم شد.
ط/ 6042
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.