خسرو قهرمانی روز یکشنبه در آیین تودیع و معارفه مدیرکل زندان ها، اقدامات تامینی و تربیتی خراسان شمالی اظهار داشت: کمبود فضای فیزیکی در زندان ها مجازات مضاعف برای مددجویان است.
وی بر توسعه فضای فیزیکی، فرهنگی، ورزشی و اشتغال در زندان های کشور تاکید کرد و افزود: بخشی از افراد آسیب دیده جامعه در زندان ها محبوس هستند که علاوه بر برنامه های تنبیهی و تربیتی باید حقوق آنان را رعایت کنیم.
قهرمانی با بیان اینکه زندان های کنونی با زندان های طاغوت متفاوت است گفت: افزایش فضای فیزیکی زندان ها با هدف پاسداشت مقام انسانیت است.
وی اظهار داشت: زندان باید باعث تغییر رفتارهای شخصی و اجتماعی شود که هم اکنون در این راستا برنامه های مختلفی داریم.
وی بر کاهش جمعیت کیفری در زندان ها نیز تاکید کرد و افزود: در چند سال اخیر در این راستا برنامه های زیادی اجرا شده است.

* سرانه هر زندانی خراسان شمالی بیش از متوسط کشور است
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور با بیان اینکه سرانه هر زندانی در زندان های خراسان شمالی بیش از متوسط کشور است گفت: به ازای هر یک نفر زندان در زندان های این استان افزون بر 14 متر مربع فضای مسقف وجود دارد.
قهرمانی افزود: هم اکنون استان خراسان شمالی از نظر فضای فیزیکی نسبت به سایر مناطق کشور جلوتر است که این امر جای تقدیر دارد.
وی گفت: برخی شاخص های زندان های خراسان شمالی حتی از شاخص های جهانی هم فراتر است.
جمعیت کیفری کشور بیش از 240 هزار نفر است که 3 درصد آنان را زنان تشکیل می دهند.
به گزارش ایرنا در این آیین از زحمات پژمان پروین قدردانی و مجتبی محمدی به عنوان مدیر کل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان شمالی معرفی شد.
به گفته مسئولان مربوط جمعیت کیفری این استان در زندان ها به کمتر از 2 هزار نفر کاهش پیدا کرده این در حالی است که در سال های گذشته 2 هزار و 500 زندانی در استان داشتیم.
هم اکنون پنج مرکز نگهداری مددجویان در این استان وجود دارد که از مجموع این تعداد در هر یک از شهرستان های بجنورد، شیروان و یک اسفراین یک زندان وجود دارد و یک کانون اصلاح تربیت و یک بازداشتگاه نیز در بجنورد مرکز استان دایر است.
3007/ 6042
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.