اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا حسین فرخنده روز سه شنبه در نشست کمیته های تخصصی این ستاد اظهار داشت: همچنین بخش سیمرغ پروانه ها نیز که مربوط به فیلم های مربوط به سنین کودکی و نوجوانی است با اولویت مناطق حاشیه شهر و روستاها به صورت رایگان برای گروه های خاص از قبیل دانش آموزان نمایش داده می شود.
وی برگزاری شب های فرهنگی و هنری، مسابقات قرآنی، نمایشگاه عکس انقلاب، اجراهای عمومی نمایش، نشست های تخصصی فرهنگی و هنری و نمایشگاه استانی خوشنویسی را از دیگر عناوین برنامه ها ذکر کرد.
فرخنده افزود: همچنین برگزاری نمایشگاه استانی خوشنویسی «جلوه دیدار» در نگارخانه گلشن، انتشار فراخوان شعر و دوستی، جشنواره تئاتر بچه های مسجد نیز در برنامه های این ایام قرار دارد.
جانشین کارگروه دفاعی و بسیج مردمی ستاد چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی نیز از برگزاری افزون بر 700 عنوان برنامه با موضوعات متنوع در سرفصل های مختلف خبر داد و گفت: برگزاری مسابقات ورزشی یگان های نیروهای مسلح، اردوهای زیارتی، نشست های بصیرتی، اردوهای جهادی و برگزاری برنامه هر کاسب یک دانش آموز از عناوین مهم این برنامه ها است.
سرهنگ حسین چمن افزود: رونمایی از مستند تولیدی نویسندگان انقلاب و پخش فیلم های انقلابی در مساجد، شب شعر انقلاب، نشست رضویون محله و یادواره شهدا نیز در برنامه های این ایام گنجانده شده است.
وی سهمیه استان در اردوهای راهیان نور را اعزام پنج هزار و 600 دانش آموز و 2 هزار نفر از عموم مردم در سال جاری اعلام کرد و گفت: تاکنون 2 هزار نفر از دانش آموزان به این اردوها اعزام شده اند.
وی افزود: بر اساس برنامه زمان بندی شده اعزام ها از 6 بهمن نیز دوباره انجام می شود که تا نیمه اسفندماه ادامه پیدا می کند.
جانشین کارگروه فرهنگیان و دانش آموزی ستاد چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی نیز یادآور شد: همزمان با این ایام افزون بر 20 هزار برنامه در سطح مدارس استان اجرا می شود که تاکید ویژه ای بر مردمی بودن برنامه ها با حضور دانش آموزان و اولیا شده است.
علی شورزاده با اشاره به اجرای برنامه هر مدرسه یک ستاد و هر ستاد 10 برنامه ویژه، گفت: با توجه به همزمانی 12 بهمن با روز جمعه زنگ انقلاب 13 بهمن ماه در تمامی مدارس استان نواخته می شود.
وی برگزاری مسابقات گلدسته های سبز در حوزه نماز، 40 نمایشگاه توسط اتحادیه انجمن های اسلامی، 40 نشست ویژه برای اولیاء در 40 آموزشگاه تحت عنوان سیره فاطمی و برگزاری 40 همایش یاوران انقلاب را از دیگر عناوین برنامه ها ذکر کرد.
رئیس کمیته دانشگاهیان و علم و فناوری ستاد چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی نیز سرکشی به 40 خانواده شهید دانشجو و دانشگاه و برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در سطح دانشجویان و اساتید را از برنامه ها دانست.
رجبعلی وثوقی افزود: حلقه های صالحین نیز با رویکرد ارائه دستاوردهای انقلاب، تریبون آزاد و اکران فیلم، نمایش و تئاتر در دانشگاه ها و اردوهای فرهنگی نیز در این ایام برگزار می شود.
ط/ 6042
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.