اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محمدعلی شجاعی روز پنجشنبه در نشست با استانداران ادوار و مدیران این استان اظهار داشت: سفارش نمایندگان و یا سایر افراد برای انتصاب ها پیش از این بوده و اکنون به این مشکل افزوده شده است اما از آنجایی که خود را مسئول پاسخگویی به انتصاب ها می دانم، اجازه دخالت در این امور را در این استان نمی دهم.
وی در باره تغییر مدیران و نیروها در استان افزود: هنر این است که ادامه کار با نیروهای گذشته باشد و روحیه من این است که کار را با نیروهای فعلی ادامه دهم مگر اینکه مدیر خود حاضر به ادامه همراهی نباشد.
شجاعی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به تلاش بدخواهان برای فشار بیشتر و تحریم ها علیه ایران گفت: بدخواهان ما با یکی دو تبصره برای تحریم ها تصمیم گیری نکرده اند و در این باره نگاه ها و برنامه هایشان متحول شده است اما ما در مقابل این تحول چه کرده ایم؟
وی افزود: نگاه ها به تحریم تغییر یافته و تا این حد فشار و تحریم نداشتیم، اما همچنان داریم همان مسیر گذشته می رویم و هیچ تحولی در مسیر نداشته ایم این در حالی است که نیاز است رویکردها و مسیر برای انجام کارها عوض شود.
وی با بیان اینکه برای مقابله با تحریم ها باید نگاه ها و قوانین تغییر یابد، با انتقاد از تمرکز گرایی در پایتخت گفت: وقتی برای پرداخت وام 500 میلیون ریالی، هماهنگی ها باید در تهران انجام شود چگونه می توان کار ها را به خوبی پیش برد؟
وی گفت: ما خواستار افزایش اختیارات مدیران در استان ها هستیم، مدیر باید به اندازه وزیرش اختیار داشته باشد، وقتی مدیر در استان اختیارات لازم را ندارد و در مسیر اجرای کارها باز می ماند، چگونه می تواند من را همراهی کند؟
استاندار خراسان شمالی بر لزوم ایجاد بسترهای لازم برای سرمایه گذاری بخش خصوصی تاکید کرد و گفت: بدون کمک بخش خصوصی و سرمایه گذاری این بخش راه به جایی نمی بریم.
شجاعی از اجرایی نشدن مصوبه های مختلف در این استان انتقاد کرد و افزود: مصوبه ها، تنها نوشته شده و اجرایی نشده و بابت اجرایی نشدن، یقه کسی گرفته نشده و کسی مورد بازخواست قرار نگرفته است.
وی بر لزوم توسعه احزاب در استان تاکید کرد و گفت: توسعه احزاب به معنای روی کار آمدن نیروهای سیاسی یک حزب خاص نیست.
استاندار خراسان شمالی با تاکید بر ضرورت استفاده از تجربه استانداران دوره های گذشته اظهار داشت: در شرایط فعلی، فرصت برای آموزن و خطا وجود ندارد و اجازه نداریم با آزمون و خطا پیش برویم و نیاز است که از تجربه های مدیران پیشین برای پیشبرد اهداف بهره ببریم.
به گزارش ایرنا، بازدید از مراکز صنعتی، پتروشیمی، برگزاری سه نشست تخصصی در زمینه توسعه عمران، توسعه سرمایه گذاری و توسعه فرهنگ از جمله برنامه های دو روزه کمیته استانی استانداران ادوار خراسان شمالی است.
بر اساس این گزارش، هفت عضو کمیته استانی خراسان شمالی شامل غلامحسن بشارتی، محمدحسین جهانبخش، ابوطالب شفقت، سید علی اکبر پرویزی، محمدرضا صالحی، مجید پورعیسی و محمدعلی شجاعی در این نشست حضور داشتند همچنین پنج نفر عضو استانداران ادوار از خراسان بزرگ شامل محمدنبی حبیبی، عبدالله کوپایی، محمدرضا محسنی ثانی، حسن امینی و حسن غفوری فرد به همراه پنج نفر از مجموع استانداران شامل حسین طاهری، غلام عباس زارع، حمید حاجی عبدالوهاب، اصغر ابراهیمی اصل و سید حبیب صفوی در این نشست حاضر شدند.
خراسان شمالی در سال 83 از خراسان بزرگ منفک شد که دارای هشت شهرستان و 19 بخش و 863 هزار نفر جمعیت است.
7185/ 6042
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.