اخبار مرتبط

عباس سعیدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دانشکده دارالفنون در حالی از بازگرداندن 2 ساختمان در اختیارش خودداری کرده است که در مرکز استان، بشدت با کمبود مدرسه روبه رو هستیم.
وی افزود: دانشکده دارالفنون در ازای بازپس دادن ساختمان های در اختیارش، در تخته ارکان بجنورد زمین دریافت کرده و ساختمان هم به بهره برداری رسیده است با این وجود حاضر نیست که این فضاها را به آموزش و پرورش بازگرداند.
وی گفت: با دستور استاندار، قرار است این مشکل از طریق بازرسی استانداری پیگیری شود.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی با تاکید بر اینکه در شهر بجنورد فضای آموزشی بشدت کم است اظهار داشت: نیمی از مشکلات کمبود فضای آموزشی استان مربوط به بجنورد، 25 درصد شیروان و مابقی مربوط به شهرهای دیگر است.
* تابع تصمیم کشوری هستیم
پیش از این، رئیس وقت دانشکده دارالفنون بجنورد نیز در این باره گفته بود که فضای آموزشی که از آموزش و پرورش دریافت شده، اکنون بر اساس قانون در اختیار ما است.
عباس خدابنده اظهار داشت: بر اساس قانون با الحاق دانشکده فنی و حرفه ای به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تمام امکانات هم به این دانشکده واگذار شده است.
وی افزود: در عین حال چون این مشکل در استان های مختلف کشور وجود دارد، مقرر است موارد از طریق معاونت حقوقی وزارت علوم و معاونت حقوقی وزارت آموزش و پرورش بررسی و تصمیم گیری شود.
رئیس دانشکده دارالفنون بجنورد تصریح کرد: ما تابع تصمیم مزبور هستیم اما هنوز در این باره تصمیمی گرفته نشده است.

* کمبود فضای آموزشی
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان شمالی هم با اشاره به کمبود فضای آموزشی در مدارس استان گفت: برای رسیدن به میانگین کشوری باید بیش از 80 هزار مترمربع به فضای آموزشی استان افزوده شود.
امین فلاح اظهار داشت: سرانه فضای آموزشی خراسان شمالی به ازای هر دانش آموز 4.7 مترمربع است که میانگین این شاخص در کشور 5.2 مترمربع است.
وی اظهار داشت: برای رسیدن به متوسط کشوری، هر دانش آموز این استان نیم مترمربع فضای آموزشی کم دارد.
به گفته مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان شمالی، در وضعیت استاندارد سرانه فضای آموزشی برای هر دانش آموز 8.2 مترمربع است.
165 هزار دانش آموز خراسان شمالی در بیش از 2 هزار باب آموزشگاه مشغول به تحصیل هستند.
7185/ 6042
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.