اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، شهرهای گرمه و جاجرم تا سال 87 زیر نظر شهرستان جاجرم بودند و اکنون 10 سال پس از تاسیس شهرستان گرمه هنوز مرز میان این شهرها مشخص نشده است.
مردم گرمه می گویند نبود مرز سبب بروز مشکلات برای آنان شده و به همین علت توسعه و ایجاد کارگاه ها و واحدهای صنعتی متوقف شده است.

* حریم شهر گرمه مشخص نیست
شهردار گرمه در این باره با بیان اینکه مشخص نبودن مرز میان شهر گرمه و جاجرم، مانعی برای توسعه کسب و کار در این شهر شده است گفت: به علت مشخص نبودن مرز دو شهر، ارائه خدمات هم به این مناطق میسر نیست.
عباس یعقوبی اظهار داشت: بر اساس مصوبه شورای عالی شهرسازی و ابلاغی به شهرداری ها، ارائه خدمات شهری شهرداری ها تا انتهای حریم شهر میسر است و تا زمانی که مرز سیاسی گرمه و جاجرم مشخص نشود، حریم شهرها مشخص نیست.
وی گفت: بر این اساس صدور پروانه و ارائه سایر خدامات هم در این مناطق برای شهرداری امکان پذیر نیست.
وی اظهار داشت: بیش از 100 واحد صنفی گرمه در حریم شهر گرمه و جاجرم فعال است که بیشتر این واحدها متقاضی توسعه هستند و درخواست های زیادی برای سرمایه گذاری و ساخت بنا داده شده اما معطل حل شدن تکلیف مرز سیاسی است.
شهردار گرمه گفت: این مشکل برای اصناف جاجرم هم وجود دارد اما در گرمه بیشتر است.

* نبود مزر مانعی برای توسعه کسب و کار
رئیس شورای اسلامی شهر گرمه هم گفت: نبود مرز میان شهر گرمه و جاجرم، یکی از دغدغه ها مردم است.
علیرضا مفتح اظهار داشت: واحدها و کارگاه های صنعتی زیادی در حواشی گرمه ایجاد شده و در حال فعالیت است که برای ساخت و سازها و توسعه فعالیت خود با مشکل روبه رو شده اند.
وی افزود: در این باره مکاتبات زیادی با مسئولان انجام شده است اما هنوز راه به جایی نبرده است.
وی افزود: توسعه کسب و کارها و واحدهای کارگاهی معطل حل مشکل نبود مرز دو شهر است و البته این معطلی 10 ساله در توسعه اشتغال هم تاثیرگذار بوده است.
وی گفت: واحدهای جدید نمی تواند ایجاد شوند و واحدهای مستقر در حاشیه بولوار امام رضا(ع) نمی تواند از خدمات شهرداری بهره مند باشند.

* تعیین حریم شهری در دست پیگیری است
مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خراسان شمالی هم گفت: در این باره پیگیری های لازم انجام و نشست های متعدد برگزار شده است.
مهردخت قوپرانلو اظهار داشت: پیش از این کارشناسان فنی وزارت کشور با حضور در استان مشکلات را مورد بررسی قرار داده اند و برای ادامه کار، بزودی بار دیگر در استان حضور می یابند.
شهرستان گرمه با گستره 2407 کیلومتر مربع در غرب خراسان شمالی واقع است که با استان های سمنان و گلستان همسایه است.
این شهرستان دارای 3 شهر، 2 دهستان و 15 روستا است.
استان 863 هزار نفری خراسان شمالی شامل هشت شهرستان، 19 بخش، 22 شهر، 45 دهستان و یکهزار و 298 روستا است.
7185/ 6042
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.