اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محمدعلی شجاعی روز پنجشنبه در نشست با مسئولان رسانه های استان اظهار داشت: توسعه امری همه جانبه است و اگر همه چیز را با هم در یک سطح قرار ندهیم فقط باعث رشد یک بخش می شود.
وی با اشاره به حقوق هشت میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریالی حقوق اصحاب رسانه و معوقه سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی آنها در بحث مطالبات از دستگاه های اجرایی، افزود: باید این مسائل با کمک خود رسانه ها حل شود.
شجاعی پیشنهاد تشکیل نهادی به عنوان یک شعبه اقتصادی برای کسب درآمد خبرنگاران داد که همه خبرنگاران سهامدار آن بوده و شخصی نباشد و گفت: استانداری نیز کمک ۱۰۰ درصدی خود را در این رابطه دارد.
وی افزود: همچنین تلاش می کنیم در قالب یک کار فرهنگی قراردادی با رسانه ها و خبرنگاران بسته شود تا در شکل و چهارچوب مشخص تجربه و تخصص خود را در آنجا به کار گیرند و به نوعی برای آنها درآمدزایی داشته باشد.
استاندار خراسان شمالی با تاکید بر منظم شدن نشست های خبری مدیران، گفت: مشکلی برای ارتباط با رسانه ها ندارم، مدیر دستگاه اجرایی نیز دلیلی ندارد نگران حضور و انتقاد رسانه ها باشد ولی انتقاد هم باید چراغ راه و سازنده باشد.
وی با بیان اینکه تخریب و یک جانبه گرایی را به هیچ وجه قبول ندارم، اظهار داشت: این نگاه به نوعی تخریب حاکمیت و دولت است.
شجاعی با تاکید بر حمایت از شروع به کار تعاونی مسکن خبرنگاران، گفت: در این راستا یک نفر ویژه مسئولیت پیگیری امور خبرنگاران در استانداری خواهد بود.
وی یادآور شد: برای استفاده از امکانات رفاهی نیز برنامه ریزی می شود تا کارت ویژه خبرنگاران تعریف شود تا از خدمات رفاهی سخت و نرم افزاری که امکانپذیر است استفاده کنند.
مقام عالی دولت در خراسان شمالی با تاکید بر اعلام تعداد خبرنگارانی که با حقوق پایین کار می کنند برای حل مشکل آنها، گفت: در حوزه چاپخانه نیز در صورتی که می تواند برای رسانه ها درآمدزایی کند کمک لازم صورت می گیرد زیرا انجام امور چاپ در سایر استان ها زیبنده استان نیست.
وی ضمن اعلام آمادگی برای میزبانی یک رویداد بزرگ مطبوعاتی کشور در استان، گفت: سال ۹۸ باید در هر ماه حداقل یک رویداد بزرگ ملی و بین المللی را در استان داشته باشیم تا استان دیده شود و مسیر توسعه طی شود.
شجاعی گفت: رسانه ها در روشنگری و مطالبه گری مردم بسیار تاثیرگذار هستند و خراسان شمالی نیز برای توسعه نیازمند کمک و همراهی آنها برای سریع تر کردن گام های توسعه است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی نیز در این نشست با تاکید بر احیای نشریات دارای مجوز به منظور تدوام کار مطبوعاتی به منظور ایجاد شور و نشاط بیشتر در استان گفت: توجه به بحث های کیفی و احیای نشریاتی که دارای مجوز هستند و کمک به تداوم کار مطبوعاتی در دستور کار قرار می گیرد.
حسین فرخنده با بیان اینکه این استان به لحاظ کمی در حوزه نشریات در رتبه آخر قرار دارد، اظهار داشت: توسعه متوازن استان در بحث نشریات نگاه ویژه ای می طلبد.
وی اعلام آمادگی برای برگزاری یک رویداد مطبوعاتی در بخش نمایشگاهی با توجه به پتانسیل های موجود در استان در بحث هنر کاریکاتور، حمایت از برگزاری دوره های آموزشی، غنی کردن کتابخانه خانه مطبوعات را از اهم برنامه ها دانست.
این نشست با حضور معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در محل استانداری برگزار شد.
در این نشست چند تن از نمایندگان رسانه ها و کانون های آگهی و تبلیغات استان دغدغه ها و مشکلات خبرنگاران و رسانه ها و نیز این کانون ها را بیان کردند.
همچنین از مادر شهید محمدرضا امانی تنها شهید خبرنگار خراسان شمالی قدردانی شد.
ط/ 6042
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.