اخبار مرتبط

دکتر احسان روشن روان روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: شاخص اهدای خون استان 69 درصد، شاخص اهدای خون بانوان 5.2 و شاخص جذب 16 درصد است.
به گزارش ایرنا شاخص اهداکنندگان مستمر خون در سطح کشور به 60 درصد رسیده است.
وی گفت: به طور میانگین در سال های گذشته 96 درصد نیازهای خونی مراکز درمانی سطح استان تامین شده و رضایتمندی بیمارستانی 93 درصد است.
روشن روان اظهار داشت: ارسال خون مازاد استان به سایر استان ها بنا به درخواست استان، از سال92 تا پایان شش ماهه اول 97 شامل 47 هزار و 709 واحد خون و پلاسما است.
پایگاه انتقال خون بجنورد از سال 1357 مرکز پخش خون در زایشگاه بنت الهدی مستقر بوده است که فرآورده های خونی از مشهد دریافت می شد و خونگیری در موارد بسیار خاص و اندک انجام می گرفت.
وی افزود: نصب و راه اندازی سیستم سرمایشی اتومات برای تهیه فرآورده های پلاسمایی، ساخت، تجهیز و راه اندازی واحد آفرزیس و تولید پلاکت به روش فرزیس و جلوگیری از اعزام بیماران به مشهد و سایر مراکز، تعمیر و بازسازی اداره کل انتقال خون مطابق با استانداردهای جهانی، موفقیت در بازرسی خارجی (وزارت بهداشت اتریش و آلمان ) و کسب مجوز ارسال پلاسمای تولیدی مازاد به شرکت های پالایشگر خارجی از جمله اقدامات و دستاورد های این مرکز در سال های گذشته است.
وی گفت: تشکیل باشگاه او منفی برای دسترسی سریع و آسان به افراد با این گروه خونی در مواقع اضطراری و شرایط بحران، تجهیز ناوگان حمل و نقل با خرید خودروهای جدید حمل خون، اجرای موفق طرح بزرگ کشوری گرفتن فقط نمونه از اهداکنندگان بار اولیه عنوان سومین استان در کشور اجرای طرح کشوری واکسیناسیون علیه هپاتیت B برای اهداکنندگان مستمر، گرفتن مجوز ایزو 2002 در مممیزی ستادی از دیگر اقدامات این مرکز است.
خراسان شمالی 863 هزار نفر جمعیت دارد.
3007/ 6042
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.