اخبار مرتبط

غلامحسین ساقی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اعتبار مزبور برای اجرای طرح های فاضلاب در چهار شهر استان هزینه می شود.
ساقی با بیان اینکه از محل منابع ملی، امسال اعتبار مناسبی برای طرح های فاضلاب شهرهای بجنورد، شیروان، اسفراین و آشخانه ابلاغ شده است گفت: برای اجرای طرح های فاضلاب در شهر بجنورد، 78 میلیارد و 750 میلیون ریال اختصاص یافته است که 30 میلیارد ریال از محل اعتبارات رهبری و 48 میلیارد و 750 میلیون ریال از محل اعتبارات تملک و دارایی است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی اظهار داشت: هیچ سالی به این میزان، برای اجرای طرح های فاضلاب، اعتبار اختصاص نیافته است و امید می رود اجرای طرح ها با این میزان اعتبار سرعت گیرد.
وی افزود: برای اجرای طرح های فاضلاب در شهر آشخانه هم 10 میلیارد و 500 میلیون ریال از محل اعتبارات تملک دارایی و 20 میلیارد ریال از محل اعتبارات سفر رهبری و در مجموع 30 میلیارد و 500 میلیون ریال اختصاص یافته است.
به گفته ساقی، سهم شیروان از اعتبار مزبور، 56 ملیارد و 250 میلیون ریال از محل اعتبارات تملک دارایی است و برای اجرای طرح های اسفراین هم 18 میلیارد ریال از محل رهبری و 27 میلیارد ریال از محل اجرای طرح های فاضلاب 17 شهر اولویت دار، اعتبار اختصاص یافته است.
وی خاطرنشان کرد: طرح های فاضلاب شهر اسفراین، از ردیف ویژه و مشترک با 16 شهر دیگر کشور در حال تکمیل شدن است و در این شهر 91 درصد از جمعیت شهری از مزایای طرح فاضلاب بهره مند هستند و شبکه های جمع آوری فاضلاب برای چند روستای اطراف هم اجرا می شود.
ساقی با بیان اینکه شاخص بهره مندی شهروندان استان از مزایای طرح های فاضلاب در سال 98 رشد چشمگیری خواهد یافت افزود: اکنون اجرای تاسیسات فاضلاب شامل اقداماتی همچون شبکه جمع آوری، اجرای ایستگاه های پمپاژ و خطوط فاضلاب در شهر آشخانه 60 درصد، بجنورد 49 درصد، اسفراین 91 درصد، شیروان 23 درصد پیشرفت دارد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی خاطرنشان کرد: با روند فعلی در اجرای طرح ها، شهر آشخانه و یا اسفراین نخستین شهر در خراسان بزرگ خواهند بود که تا پایان برنامه ششم تمام شهر زیر پوشش خدمات فاضلاب قرار می گیرد.
بر اساس این گزارش، سال گذشته، میزان بهره مندی شهروندان استان از طرح های فاضلاب، 31 درصد است و این رقم اکنون به 33.5 درصد رسیده است.
شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی حدود 58 هزار مشترک فاضلاب دارد.
7185/ 6042
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.