اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا محمدرضا خباز روز چهارشنبه در نشست شورای اداری مانه و سملقان، که با حضور رئیس بنیاد مستضعفان کشور برگزار شد، اظهار داشت: برای این تغییر، باید عزت و سربلندی را تنها در وجود انسان ها سراغ گرفت.
وی با اشاره به انتخاب مانه و سملقان به عنوان یکی از چهار شهرستان کشور برای اجرای طرح های محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان، گفت: هدف از اجرای این طرح اشتغال و خودکفایی مردم مناطق محروم و استفاده بهینه از استعداد و ظرفیتها است.

* مانه و سملقان 60 درصد منابع آبی استان را دارد
فرماندار مانه و سملقان نیز در این نشست گفت: این شهرستان علیرغم داشتن 60 درصد منابع آبی استان خراسان شمالی، متاسفانه با کم آبی رو به رو است.
محمودرضا معموری، این شهرستان را دارای ظرفیت های مناسب برای ایجاد اشتغال پایدار دانست و افزود: اجرای مراحل 3 و 4 پایاب سد شیرین دره از الزامات برای رونق کشاورزی منطقه است.
وی با اشاره به عبور سالانه بیش از 20 میلیون زائر و گردشگر از این شهرستان، گفت: بیمارستان 32 تختخوابی مانه و سملقان، جوابگوی نیاز مردم و مسافران نیست.
معموری به مشکلات حوزه راه این شهرستان اشاره کرد و گفت: مانه و سملقان 670 کیلومتر راه روستایی دارد که 280 کیلومتر آن همچنان خاکی است.
آشخانه، مرکز شهرستان 110 هزار نفری مانه و سملقان در 45 کیلومتری غرب بجنورد واقع است.
7183/5132
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.