اخبار مرتبط

احمد نادری شنبه در آیین بارگیری این محموله صادراتی اظهار داشت: دوکانتینر به مقدار 36 تن و در آینده اگر مشکلی در ارسال بوجود نیاید ماهیانه 100 تن کود هیومیکی به کشور اسپانیا صادر می شود که نشان از کیفیت کالای ایرانی دارد چراکه این کشور خود بزرگترین صادر کننده کودهای هیومیکی به دنیا می باشد.
مواد هیومیکی محصول نهایی تجزیه هر ماده آلی در شرایط ویژه و توسط میکروارگانیسم‌های خاص می‌باشند. از آنجا که این ماده ph اسیدی ضعیف (3/8 تا 5) دارد و مشتق از هوموس می‌باشد به نام هیومیک اسید هم شناخته میشود. اما حقیقتاً هیچ شباهتی به اسیدهای شناخته شده چه معدنی و چه آلی ندارد.
موادهیومیکی در واقع طیف وسیعی از ترکیبات آلی- معدنی گوناگون نظیر اسیدهای آمینه، پتیدها، فنول‌ها، آلدئیدهاو اسیدهای نوکلئیک در پیوند با انواع کاتیون‌ها می‌باشند که مجموعاً ترکیب بسیار پیچیده‌ و شگفت‌انگیزی را ساخته‌اند که می‌توانند میلیو‌ن‌ها سال در طبیعت دوام بیاورد و اعمال بسیار شگرفی انجام دهد که قابل قیاس با هیچ ترکیب دیگری نیست.
امروزه استفاده از کودهای شیمیایی به دلیل آثار مخرب و زیانبار آنها بر روی محیط زیست در حال منسوخ شدن است به همین دلیل هیومیک اسید در سراسر جهان مورد توجه خاص قرار گرفته است و در صنعت و کشاورزی کاربردهای متنوع و وسیعی دارد و بر مصرف سالیانه آنها به طور متوسط %25 اضافه می شود.
شرکت دانش بنیان شیمی گل فیض خراسان در سال 1392 جهت تولید کودهای آلی پروانه تاسیس و در سال 1394 پروانه بهره برداری گرفته و برای تمامی محصولات خود گواهی ثبت کودی از مرکز تحقیقات آب و خاک وزرات جهاد کشاورزی دریافت کرده است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مه ولات تصریح کرد: شرکت شیمی گل در سال گذشته محصولات خود را به کشورهای همسایه (افغانستان و پاکستان) صادر کرد و به لحاظ بررسی های کیفی تولیدات شرکت مذکور طرح های آماری توسط کارشناسان این مدیریت با نظارت و اجرا توسط خانم دکتر اریابد بصورت مقایسه ای با محصولات مشابه نظیر محصولات هیومیکی امریکایی اجرا شد که نتایج گویای برتری محصولات شیمی گل در مقابل کالای امریکایی می باشد.
نادری افزود : طرح فوق طی دومقاله در دومین همایش ملی پسته ایران که در تاریخ 20 و21شهریور 1397 در دانشگاه رفسنجان برگزار می شود پذیرفته شده وارائه خواهد شد.
فرماندار مه ولات با حضور در این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: مدتی است که آمریکا تحریم هایی را علیه جمهوری اسلامی شروع و یکطرفه از برجام خارج شد و الحمدالله به کوری چشم آمریکا ومخالفین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اولین محموله کود شرکت شیمی گل فیض خراسان به قلب اروپا صادر می شود که ارز آوری خوبی برای کشور خواهد داشت.
مسعود رنجبر تصریح کرد : بحث استفاده از نخبگان کشور و بحث کارآفرینی این صادرات وعملکرد این شرکت در بحث اشتغال سهم خوبی در منطقه؛استان وکشور در پی خواهد داشت.
وی بااشاره به سخنان رئیس جمهور در سفر اخیرش به خراسان رضوی که عنوان کرده بودند :همه استانداران واستان ها ومسئولین مناطق باید به جهتی حرکت کنند که حداکثر استفاده از امکانات شهرستان ها و استان ها برای ایجاد ارز آوری داشته باشند، الحمدالله این اقدام شرکت شیمی گل که ارز آوری خوبی را برای کشور و منطقه خواهد داشت نخستین گام در تحقق خواسته رییس جمهوری است.
فیض آباد، مرکز شهرستان 50 هزار نفری مه ولات در 207 کیلومتری مشهد قرار دارد.
9878/1744
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.