اخبار مرتبط

مسئول برنامه کنترل و پیشگیری از ویروس اچ.آی.وی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این خصوص گفت: این پویش در بوستانهای 'ملت، جامی، رسالت و باهنر' مشهد طی روزهای 17 تا 19 مرداد جاری ادامه دارد.
دکتر علی حسین پور افزود: دانشجویان پزشکی در این چارچوب در خصوص پیشگیری از ابتلا به ویروس اچ.آی.وی، آزمایش بیماری ایدز و سایر بیماریهای رفتاری به مردم اطلاع رسانی می کنند و تاکنون دو هزار نسخه تراکت موضوعی در این زمینه بین شهروندان مشهدی توزیع شده است.
وی ادامه داد: همچنین مراجعان پیرامون بیماریهای غیرواگیر نظیر دیابت و فشارخون نیز غربالگری می شوند. ساعات برپایی پویش اطلاع رسانی ایدز و دیگر بیماریهای رفتاری در چهار بوستان مشهد 18 تا 21 است. روزانه از 150 نفر مراجعه کننده آزمایش اچ.آی.وی گرفته شده و به همین تعداد نیز تست قند و فشار خون داده اند.
او گفت: این پویش با همکاری مرکز بهداشت خراسان رضوی، انجمن پیشگیری از ایدز دانشجویان پزشکی، انجمن بهداشت باروری و با حمایت مالی آزمایشگاه دکتر موید برپا شده است.
مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری و عفونی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خیابان سناباد این شهر دایر است و متقاضیان می توانند از طریق سایت http//aids.mums.ac.ir با این مرکز ارتباط داشته باشند.
3027/1858
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.