اخبار مرتبط

محمدعلی همدمی نژاد روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرحها در راستای کمک به ایجاد اشتغال در مناطق روستایی از طریق اعطای تسهیلات ارزان قیمت با شرایط آسان به واحدهای تولیدی و خدماتی در روستاها، نواحی صنعتی و شهرهای زیر 10 هزار نفر جمعیت با هدف ایجاد حداقل هشت هزار شغل جدید در خراسان رضوی با سقف اعتباری شش هزار میلیارد ریال اجرا شده اند.
وی ادامه داد: بقیه تسهیلات از طریق شناسایی کارآفرینان توسط فرمانداریها در صورت ارائه طرح اقتصادی مطلوب عرضه می شود تا میزان شغل مورد نظر تحقق یابد.
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان رضوی گفت: برای جلب و حمایت سرمایه گذاری در تولید روستایی تاکنون اقداماتی از جمله برقراری مشوقهای مالیاتی، بیمه ای، زیربنایی و تامین زیرساختهای سرمایه گذاری، ایجاد شرکتهای تعاونی و سهامی با رویکرد افزایش درآمد پایدار برای ساکنان روستاها در سطح این استان انجام شده است.
وی اظهار داشت: از محل قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری نیز با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی تاکنون 882 طرح با اعتبار 558 میلیارد ریال در روستاها و مناطق عشایری خراسان رضوی اجرا شده است.
همدمی نژاد افزود: همه دستگاههای اجرایی نسبت به شتاب در صدور مجوزهای لازم برای ایجاد و توسعه کسب و کار و نظارت دقیق بر اجرای عملیات و کمک به شبکه بانکی در جهت توزیع عادلانه منابع مالی موظف شدند.
وی همچنین جمع کل اعتبارات تخصیصی پارسال به دهیاریهای خراسان رضوی را دو هزار و 202 میلیارد و 486 میلیون ریال و امسال 194 میلیارد و 597 میلیون ریال ذکر و بیان کرد: اداره کل امور مالیاتی موظف شده توزیع اعتبارات دهیاریها را از محل مالیات بر ارزش افزوده شتاب دهد.
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان رضوی ادامه داد: در چارچوب صدور مجوزهای ساختمانی به صورت الکترونیکی و ارتباط با نرم افزار موجود نیز تاکنون هفت هزار و 480 پروانه ساختمانی برای دهیاریها به صورت الکترونیکی در مناطق روستایی صادر و 13 هزار و 300 پروژه روستایی در نرم افزار جامع دهیاریهای استان ثبت شده است.
وی گفت: تاکنون 740 ساختمان دهیاری در خراسان رضوی به شبکه الکترونیکی دولت متصل و راه اندازی سامانه گردش مکاتبات روی این بستر برای همه دهیاریهای استان فراهم شده است. بر این اساس 10 هزار عدد پروانه ساختمانی و 450 هزار رویداد مالی در دهیاریهای خراسان رضوی به صورت الکترونیکی ثبت شده است.
همدمی نژاد اضافه کرد: خراسان رضوی با دو هزار و 436 دهیاری بیشترین دهیاریها را در بین استانهای کشور دارد. یک میلیون و 733 هزار نفر از جمعیت شش میلیون و 400 هزار نفری خراسان رضوی در دو هزار و 500 روستای این استان سکونت دارند.
7489/1858
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.