اخبار مرتبط

علیرضا رشیدیان پنجشنبه شب در حاشیه بازدید از هجدهمین نمایشگاه بین المللی خودرو، قطعات و صنایع وابسته در مشهد در جمع خبرنگاران افزود: رونمایی از کشنده ای که به همت متخصصان شرکت سایپا در این نمایشگاه انجام شد نشانگر نبوغ و بالندگی جوانان و تولیدکنندگان است که باید از آن بهره برداری لازم انجام شود.
وی به فعالیت 320 واحد قطعه سازی خودرو در خراسان رضوی اشاره کرد و سایت ایران خودرو را مزیت و ظرفیتی برای تامین نیاز داخلی خودرو و صادرات آن دانست و بر توسعه صنایع خودرویی در این منطقه تاکید کرد.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: یکی از سیاستهای دولت در سال 1397 به عنوان یک برنامه محوری، نوسازی ناوگان حمل و نقل بین شهری است.
وی همچنین از ارتقا کمی و کیفی برگزاری نمایشگاه خودرو در مقایسه با دوره های پیش ابراز خرسندی و بیان کرد: حضور چشمگیر شرکتهای داخلی با تولیدات متنوع، زیبا و مطمئن نشانگر این مهم است که صنعت خودرو سازی ایران به ظرفیت و کمالی رسیده که حتی اگر کسانی به فکر تحریم آن هستند خودروسازان ما بتوانند نیازهای داخلی را تامین کنند.
رشیدیان به کشنده رونمایی شده شرکت سایپا که منطبق با استانداردهای روز اروپا است و قابلیت تردد در محورهای ترانزیتی را دارد اشاره و بیان کرد: این موضوع با توجه به قرار گرفتن ایران در شاهراههای ارتباطی شمال - جنوب و شرق - غرب و مزیت ترانزیتی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
وی همچنین به شرایط روز کشور در مقایسه با سالهای گذشته اشاره و تاکید کرد: خروج ایران از فصل هفت منشور سازمان ملل و همراهی نکردن اتحادیه اروپا و برخی کشورهای شرق با تحریمهای ظالمانه آمریکا از جمله دستاوردهایی است که می توان از آن به نحو شایسته ای در توسعه تجارت خارجی استفاده کرد.
استاندار خراسان رضوی افزود: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تحریمهای مختلفی را تجربه کرده ایم و با تهدیدات گوناگونی مواجه بوده ایم اما همواره با همراهی مردم، تحت هدایتهای مقام معظم رهبری و دولتمردان آن را به فرصت تبدیل کرده ایم.
هجدهمین نمایشگاه بین المللی خودرو مشهد تا 19 مرداد در محل دائمی نمایشگاههای مشهد ادامه دارد. 100 شرکت داخلی و 30 نمایندگی از شرکتهای خارجی در این نمایشگاه محصولات خود را در فضایی به مساحت 355 هزار مترمربع در معرض دید عموم قرار داده اند. در این نمایشگاه از دو خودرو BISU T5 و BISU T3 محصول شرکت سیف خودرو و همچنین کامیون کشنده دانگ فنگ KX480 محصول شرکت سایپا رونمایی شد.
7489/1858
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.