اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا علی دهقان زاده، روز پنجشنبه در نشست خبری در شهرک صنعتی چناران افزود: هم اینک کمتر از 10 درصد از واحدهای تولیدی شهرک صنعتی چناران به دلیل مشکلات مربوط به کمبود نقدینگی، تعطیل هستند.
وی اظهار داشت: شهرک صنعتی چناران با برخورداری از هزار و 112 هکتار، پهناورترین شهرک صنعتی شرق کشور است و در آن 250 واحد تولیدی با اشتغال هفت هزار نفر در رسته های مختلف صنعتی بویژه صنایع غذایی فعالیت دارند.
وی بیان کرد: 80 درصد از نیروی انسانی واحدهای تولیدی شهرک صنعتی چناران بومی منطقه و اغلب زنان سرپرست خانوار هستند و در برنامه ریزی برای توسعه این شهرک، قرار است با راه اندازی واحدهای تولیدی دیگر 25 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد شود.
مدیرعامل شهرک صنعتی چناران گفت: در راستای تحقق شعار امسال مبنی بر حمایت از کالای ایرانی و توسعه اشتغال، بزودی یک واحد تولیدی دارو در این شهرک افتتاح می شود، ضمن اینکه تاکنون هیچ تعدیل نیروی انسانی در این شهرک صورت نگرفته است.
وی با اشاره به مشکلات واحدهای تولیدی شهرک صنعتی چناران گفت: به تمامی واحدهای فعال در این شهرک اعلام شده که هر مشکلی دارند، اعلام کنند تا با همکاری مسئولان بخش ‌های دولتی و خصوصی و مشارکت دستگاه قضایی این مشکلات برطرف شود.
دهقان زاده، مشکل بیمه تامین اجتماعی، مالیات، بانکی و تامین ارز مربوط به مواد اولیه را از مهمترین مشکلات تولیدکنندگان شهرک صنعتی چناران برشمرد.
به گزارش ایرنا، 45 شهرک و ناحیه صنعتی مصوب در خراسان رضوی وجود دارد که 38 مورد آن فعال هستند. همچنین 43 درصد از صنایع فعال، 49 درصد اشتغال صنعتی و 30 درصد سرمایه گذاری صنعتی خراسان رضوی در شهرکها و نواحی صنعتی این استان مستقر است.
پنج هزار و 352 هکتار از مساحت شهرکها و نواحی صنعتی خراسان رضوی به عملیات صنعتی اختصاص دارد. از این میزان تاکنون سه هزار و 561 هکتار برای ایجاد واحدهای صنعتی به سرمایه گذاران واگذار شده است.
تعداد قراردادهای منعقد شده با سرمایه گذاران در شهرکها و نواحی صنعتی خراسان رضوی سه هزار و 778 فقره است که از این تعداد 2 هزار و 408 فقره در قالب ایجاد واحد صنعتی بوده است.
7489/5132
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.