اخبار مرتبط

علی شایانفر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بدون ذکر میزان این خسارات اظهار کرد: میزان خسارات وارد آمده همچنان در حال جمع بندی است.
وی افزود: به طور کلی شبکه های برق، شبکه های آب شهری و روستایی، راههای روستایی و شهری، بخش کشاورزی اعم از زراعی و باغی بیشترین خسارت را در این دو روز متحمل شده اند.
وی با بیان اینکه هم اکنون هیچ راه ارتباطی در استان مسدود نیست، افزود: برخی راه های روستایی دچار مشکلاتی شد که طبق آخرین گزارش های دریافتی عمدتا رفع مشکل شده اند.
شایان فر، بیشترین خسارات وارده به شبکه های آب آشامیدنی را مربوط به روستاهای کلات و درگز عنوان کرد و گفت: هم اکنون چهار روستای کلات، درگز، سرخس و تربت حیدریه آب آشامیدنی ندارند و آبرسانی به ساکنان آنها با تانکر انجام می شود.
وی ادامه داد: به شبکه های آب روستایی در شهرستان های تربت حیدریه، درگز، کلات، تربت جام و مشهد خسارت وارد شده است.
وی افزود: کلات، فریمان، تربت جام و زاوین نیز با خسارت وارد آمده به خطوط انتقال آب دچار کدر شدگی آب شده اند که هم اکنون آب آنها وصل شده اما خسارت وارده به شبکه تربت جام بسیار زیاد بوده است.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: مجموعا 190 خانوار در 2 روز گذشته گرفتار در سیلاب و آبگرفتگی شدند که نیروهای امدادی و آتش نشانی به آنها امدادرسانی کردند.
وی تاکید کرد: سامانه بارشی همچنان در استان فعالیت دارد و با توجه به ادامه دریافت گزارش خسارت، جمع بندی و اعلام نهایی میزان خسارت وارده در هفته آینده انجام می شود.
بارش های رگباری از عصر دوشنبه خراسان رضوی را فراگرفت که طبق اعلام اداره کل هواشناسی و با توجه به تقویت ناپایداری جوی طی امشب و فردا، با وقوع بارشهای رگباری همراه با رعد و برق و وزش باد شدید احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها در اکثر نقاط مستعد استان از جمله شهرستان مشهد وجود دارد.
7496/5132
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.