اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، از ساعت 20 دیشب بارش های رگباری در مشهد آغاز شد و در کمتر از یک ساعت حجم آب تقریبا تمام معابر را فراگرفت که طبق مشاهدات عینی شهروندان، در مناطق مختلف بویژه در منطقه کوهسنگی، احمدآباد، شیرودی و قاسم آباد منازل مسکونی دچار آب گرفتگی شدند.
بنا به گفته رئیس پلیس راه خراسان رضوی در پی این بارشها معابر، سطوح شیب دار و برخی تقاطع ها دچار آبگرفتگی شد و همین موجب ایجاد نقص فنی در خودروها و برخوردهای جلو به عقب بسیاری از وسایل نقلیه شد.
سرهنگ علیرضا حاجی زاده افزود: میدان های جهاد و آزادی، تقاطع غیرهمسطح امام حسین، میدان یادگاران، طول خیابان احمدآباد، طول بزرگراه شهید کلانتری و زیرگذر میدان جهاد از نقاطی بود که دیشب دچار آبگرفتگی و گره های ترافیکی شد.
کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی نیز به خبرنگار ایرنا گفت: طی 21 ساعت گذشته در تمام شهرستان های استان به جز خواف بارش باران گزارش شد که بیشترین حجم آن در مشهد ثبت شد.
آیدا فاروغی افزود : بیشترین حجم بارندگی در مشهد در ایستگاه احمدآباد با 53.5 میلیمتر و در منطقه آب و برق با 27 میلیمتر گزارش شده است.
به گفته وی میزان بارندگی در ایستگاه های فرامرز عباسی20 میلیمتر، شهرک امام علی 16 میلیمتر، ایستگاه امام 19.7 میلیمتر، فرودگاه 14.7 میلیمتر و ایستگاه پنج تن 9میلیمتر بوده است.
اما نکته قابل توجه این است که با این حجم بارندگی معاون خدمات شهری شهرداری مشهد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، میزان آبگرفتگی ها در شهر مشهد را تنها 28 مورد اعلام می کند.
خلیل کاظمی دیشب به ایرنا اظهار کرده بود: به دلیل بارندگی شدید اکثر کانالهای جمع آوری آبهای سطحی در شهر پر شده و دچار پس زدگی آب شده اند.
وی افزوده بود: به دلیل پس زدگی آب از کانال قره خان در منطقه هفت مشهد و محدوده خیابان شهید شیرودی که حوزه آبریز تمام کانالهای سطح شهر است، 16 منزل مسکونی، 2 مغازه و 10 معبر در این محدوده دچار آب افتادگی شده است.
کاظمی در تماس امروز خبرنگار ایرنا نیز اعلام کرد: به جز موارد اعلامی پیشین، از شب گذشته تاکنون آبگرفتگی خاصی گزارش نشده است.
این در حالی است که اکنون در شبکه های مجازی فیلم های مربوط به آب افتادگی منازل شهروندان و در آب ماندن خودروها دست به دست می چرخد.
بارشهای رگباری که از دیروز در استان خراسان رضوی آغاز شده است امروز نیز با شدت ادامه می یابد و فردا نیز در مناطق شمال غربی و جنوب استان شاهد رعد و برق و بارشهای رگباری خواهیم بود.
7505/5132
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.