اخبار مرتبط

محمد مقدوری روز شنبه در همایش روز ملی بزرگداشت عطار در نیشابور افزود: تقارن عید مبعث با این روز ملی جلوه این همایش را چند برابر کرده است.
وی اظهار کرد: امروز همه اندیشمندان عالم بر چهار رکن علم، اخلاق، هنر و عدالت تاکید دارند و عبادت هدف اصلی خلقت بشری و قرآن استمرار عدالت می باشد که همه آنها در آثار عطار مشهود است.
نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش گفت: از پنج روز ملی در کشور 2 روز مربوط به خیام و عطار در نیشابور است که نتوانسته ایم از این ظرفیتها به خوبی استفاده کنیم.
حمید گرمابی افزود: باید بیش از این برای بزرگان علم و ادب کشور اهمیت قائل شویم و همایشی در حد نام آنان برای آنها برگزار کنیم.
وی اظهار کرد: پیشنهاد می کنم از روز ملی عطار تا روز ملی خیام که حدود یک ماه است به عنوان ماه فرهنگی نیشابور با عنوان 'بر بال سیمرغ بر چرخ فلک' نامگذاری شده و در این مدت برنامه هایی در شان خیام و عطار در نیشابور برگزار شود.
نماینده دیگر مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: در صدد هستیم سومین روز ملی نیشابور را در تقویم به عنوان سالروز ورود حضرت امام رضا (ع) به نیشابور در دهم تیر ماه نامگذاری کنیم.
هاجر چنارانی افزود: مسئولین عالی رتبه کشور مراسم روز ملی نیشابور را به فراموشی سپرده و در آن حضور پیدا نمی کنند.
مرکز شهرستان 450 هزار نفری نیشابور در 127 کیلومتری غرب مشهد واقع است.
9869 / 6053
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.