اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، ارتقای شاخص گازرسانی و بهره مندی مناطق محروم و کم برخوردار از این سوخت پاک از برنامه های دولتهای مختلف جمهوری اسلامی بوده که در دولت تدبیر و امید امید با سرعت بیشتری دنبال شد.
مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی به خبرنگار ایرنا گفت: یکی از هدفگذاریهای ابتدای پارسال گازرسانی به دو روستا در این استان در هر روز بود که با موفقیت انجام شد.
سیدحمید فانی افزود: هم اکنون در خراسان رضوی ضریب گاز شهری 99،9 و روستایی 83 درصد است. پارسال گازرسانی به 365 روستا و شهر همت آباد در شهرستان فیروزه با حضور معاون اول رئیس جمهوری به بهره برداری رسید و کلنگ گاز رسانی به 383 روستا و یک شهر دیگر در خراسان رضوی آغاز شد.
وی ادامه داد: با بهره برداری از این طرحها 53 هزار و 619 خانوار از مزایای شبکه گازرسانی بهره مند شدند و با بهره برداری از طرحهای در دست اجرا 45 هزار و 361 خانوار دیگر امسال به شبکه گازرسانی دسترسی می یابند.

* پنج هزار میلیارد ریال اعتبار گازرسانی
سرپرست مدیریت بهره برداری شرکت گاز خراسان رضوی نیز به خبرنگار ایرنا گفت: اعتبار هزینه شده برای روستاهایی هم اینک به این شبکه دسترسی دارند دو هزار و 741 میلیارد و 100 میلیون ریال و اعتبار منظور شده برای روستاهای در دست اجرا سه هزار و 213 میلیارد و 953 میلیون ریال است.
حسن افتخاری افزود: از 2 هزار و 530 روستای واجد شرایط بهره مندی از شبکه گازرسانی هزار و 799 روستا گازدار شده اند و تعداد مشترکان گاز روستایی و شهری در خراسان رضوی به دو میلیون و 141 هزار مورد رسیده است. از این تعداد یک میلیون و 727 هزار مشترک شهری و 414 هزار مشترک روستایی هستند.

* گازرسانی به 27 روستا در کمتر از 2 سال
رئیس اداره گاز بخش رضویه شهرستان مشهد هم به خبرنگار ایرنا گفت: از مجموع 70 روستای این بخش تاکنون به 50 روستا گازرسانی شده است. تعداد مشترکان گاز این بخش 14 هزار خانوار است.
احسان خطیبی افزود: پارسال با گازرسانی به 20 روستا، سه هزار خانوار به تعداد مشترکان در بخش رضویه اضافه شد. هم اکنون نیز گازرسانی به هفت روستای دیگر در حال انجام است که تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.
وی ادامه داد: با گازرسانی به روستاها روند معکوس مهاجرت روستاییان محقق شده است. بخش ضویه نزدیکترین شهر به مشهد و با فاصله 10 کیلومتر است که پیش از گازرسانی به روستاهای این بخش اکثر جوانان آن به مشهد مهاجرت می کردند.
رئیس اداره گاز بخش رضویه شهرستان مشهد گفت: با گازرسانی به روستاها مشاغل متعددی در ارتباط با گلخانه و مرغداری ایجاد شد. رونق بخش کشاورزی و تولید از دیگر مزایای گازرسانی به روستاها است.
7507/1858
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.