اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا شهیندخت مولاوردی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در مشهد افزود: امروز خشونت در عرصه مجازی و آنلاین متاثر از وضعیت رسانه ها و حاکم شدن آن در خانواده هاست.
وی با بیان اینکه اکنون خانواده ها و زندگی ها متاثر از 2 فضای واقعی و مجازی است، افزود: ضروری است در فضای مجازی ببینیم به چه نحوی تدبیر کنیم که زنان و دختران ما کمتر با خشونت مواجه شوند.
وی اظهار کرد: در هر زمان متناسب با شرایط آن زمان باید برنامه ریزی لازم را داشته باشیم و همواره با پدیده های نوظهوری مواجهیم که از جمله آنها بحث خشونت های مجازی و آنلاین است که البته محدود به زنان و دختران نمی شود، اما چون محور عمل ما زنان و دختران است ما نمی توانیم نسبت به این امر بی تفاوت باشیم.
مولاوردی ادامه داد: امروز برای حرکت به سوی جهانی در راستای امنیت و عدالت برای زنان، نیازمند همت همه بخش ها، گروه ها، نهادها و دستگاه ها هستیم.
دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی عنوان کرد: لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت که در پنج فصل و90 ماده دیده شده و بعد از سه سال به تصویب رسید و به دولت ارائه گردیده و اکنون در قوه قضاییه است.
وی افزود: با وجود همه ابداعات و نوآوری ها، در این لایحه ایراداتی هم دیده می شود که باید برطرف شود اما در حوزه تامین امنیت زنان تمرکز اصلی ما بر پیشگیری و تدابیر بازدارنده است و در گام آخر به موضوع مداخله قانون و مجازات ها می رسیم.
وی اظهار کرد: در این لایحه برخی مواد را اصلاح کردیم و پیشنهاد برای اصلاح برخی داده شد و مواد جدیدی هم ارائه شده که مجموعه آنها را به عنوان تدابیر قانونی لایحه دیده ایم و ساختاری هم برای هماهنگی لازم بین دستگاه های متولی که در زمینه تامین امنیت زنان وظیفه ذاتی دارند، دیده شده است.
خبرنگار: فاطمه یوسفی ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدی
1906/5132
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.