اخبار مرتبط

محمدرحیم نوروزیان روز سه شنبه در جریان بازدید از مناطق زلزله زده رضویه شهرستان مشهد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا متوسط پیشرفت ساخت این واحدها را 75 درصد اعلام و بیان کرد: تمام تلاش خود را در فرمانداری و دستگاههای مربوطه از جمله بنیاد مسکن انقلاب انجام می دهیم و نمی گذاریم مردم در هوای سرد زیر چادر بمانند.
وی ادامه داد: در برخی روستاها پیشرفت ساخت بیش از 90 درصد است اما برخی مشکلات باعث کندی روند کار در برخی مناطق شده چنانکه در مواردی مردم تسهیلات را دریافت کرده اند اما به تناسب پیشرفت کار به پیمانکار پول را نپرداخته اند. این پول باید مرحله به مرحله متناسب با پیشرفت کار به پیمانکار پروژه پرداخت شود. پیمانکاران نسبت به این امر معترض بودند که در این رابطه از دهیاران خواسته شد موضوع را بطور جدی پیگیری و رفع کنند.
فرماندار مشهد همچنین گفت: مکان استقرار برخی روستاها همچون روستای کوه سفید به دلیل برخی مسائل و تخریب گسترده محل بطور کامل تغییر کرد. جانمایی جدید، حل مشکلات سطحی، فنی و مکانیابی آن اندکی کار را طولانی تر کرد اما هم اکنون پیشرفت واحدهای مسکونی خوب است.
وی افزود: در مناطقی که مردم از بلوکهای هبلکس استفاده می کنند پروژه ها سریعتر پیش می رود اما در روستاهایی که از آجر برای ساخت واحدها استفاده می شود کار کندتر است. با انجام مراحل پایانی کار، خدمات آب و برق نیز به فوریت به این واحدها داده می شود. در مجموع پیشرفت پروژه های مسکونی مطلوب است. تا انتهای مهر ماه آتی این ساختمانها تکمیل می شود.
نوروزیان همچنین به تعیین تسهیلات برای ساخت واحدهای دامی اشاره و بیان کرد: روند اداری پرداخت تسهیلات کم بهره به منظور ساخت 400 واحد نگهداری دام برای این مناطق نیز هم اکنون مراحل اداری را می گذراند و امید است به زودی پرداخت شود.
در جریان زلزله 6 ریشتری 16 فروردین امسال با مرکزیت سفیدسنگ شهرستان فریمان 13 روستا نیز در شهرستان مشهد علاوه بر شهرستانهای فریمان ، تربت جام و سرخس خسارت دید. هم اکنون 514 واحد مسکونی خسارت دیده در این 13 روستای واقع در جنوب شهرستان مشهد در دست ساخت است.
خبرنگار: فاطمه یوسفی **انتشار: حسین کریم زاده
1906/1858
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.