اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا علی اکبری، پنجشنبه در نشست اعضای این کمیسیون مجلس با فعالان بخش کشاورزی و صنعت غذای اتاق بازرگانی خراسان رضوی افزود: نگاه مجلس دهم به مسائل حوزه کشاورزی مبتنی بر اشتغالزایی است، زیرا بیش از 30 درصد جمعیت کشور درگیر این حوزه هستند.
وی گفت : تخصیص ردیف هایی برای اشتغال روستایی از طریق توسعه کشاورزی از دیگر فعالیت های مجلس شورای اسلامی بوده است.
وی با اشاره به تناسب کشت زعفران با خشکی مناطق خراسان رضوی، جنوبی و کم آبی آن گفت: کشت این محصول ارزشمند مصداقی از اقتصاد مقاومتی است و می تواند به ارتقای اقتصاد و کشاورزی این مناطق بینجامد.
وی گفت: تفاهمنامه ای که امروز بین اعضای کمیسیون کشاورزی و شورای ملی زعفران به امضا رسید در راستای همکاری و تعامل و توجه چند جانبه در بحث توسعه زعفران و تقویت بخش کشاورزی و محیط زیست در استان های خراسان جنوبی و رضوی است.
وی اظهار کرد: متاسفانه در سال های گذشته علی رغم افزایش تولید، کاهش درآمد تولید کنندگان زعفران را شاهد بودیم که امید است این شرایط با ارتقای سرمایه گذاری ها در این حوزه و بهبود وضعیت کشت ها بهبود یابد.
رئیس اتاق ایران هم در این جلسه با اشاره به بحران آب کشور گفت: اولویتی بالاتر از مسائل و مشکلات آب در کشور نیست.
غلامحسین شافعی افزود: اگر این اولویت مورد توجه قرار نگیرد رفع مابقی مشکلات غیرممکن خواهد بود.
وی اظهار کرد: اکنون سرعت رشد مشکلات آب فراتر از اقداماتی است که برای آن انجام می شود و استان های خراسان رضوی، کرمان و فارس از بحرانی ترین استان های کشور در مقوله آب هستند.
وی با اشاره به همکاری وزارت نیرو با اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی گفت: در این رابطه تفاهمنامه ای امضا شده که در آن محوریت تعادل بخشی آبهای زیرزمینی کشور و استفاده از روش های پیشرفته و نوین در موضوع مصرف آب بررسی شده است.
وی افزود: اکنون توانسته ایم از تجربیات سایر کشورها در بحث آب استفاده کنیم ، و توسعه اقتصاد سبز الگویی است که در حال پیگیری آن هستیم تا بتوانیم از بخش کشاورزی در زمینه رشد اقتصادی بهره لازم را بگیریم و در این میان همکاری بخش خصوصی ضروری است.
خبرنگار: حسین عباسی ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدی
7495/5132
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.