اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد در این مراسم گفت: هفت طرح از این تعداد مربوط به بخش فاضلاب و 6 طرح مربوط به بخش آب می باشد.
سید علیرضا طباطبایی افزود: برای اجرای این طرح ها 723 میلیارد ریال هزینه شده که 400 میلیارد ریال آن مربوط به طرح های بخش فاضلاب است.
وی اظهار کرد: مرحله سوم و چهارم پروژه حضرت نبی اکرم (ص)، حفاری، لوله گذاری، تجهیز و برق رسانی به 9حلقه چاه آب شرب، احیای هفت حلقه چاه، اجرای 15 کیلومتر اصلاح و توسعه شبکه آبرسانی، ارتقای تصفیه خانه آب شماره یک و احداث ایستگاه پمپاژ از جمله پروژه های حوزه آب می باشد.
وی گفت: همچنین شبکه های جمع آوری فاضلاب در محدوده های رسالت، طبرسی، توس، گلشهر، مهرآباد، صیاد و صابر نیز بهره برداری شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد افزود: عملیات اجرایی چهار طرح نیز با 161 میلیارد ریال اعتبار امروز آغاز می شود.
وی اظهار کرد: در این راستا عملیات اجرایی شبکه فاضلاب در شهرک عسکریه، محدوده الهیه و بولوار آموزگار و ساخت 2 مخزن بزرگ ذخیره آب هر یک با ظرفیت 30 هزار متر مکعب آغاز می شود.
وی گفت: هم اکنون آب شرب مشهد از 420 حلقه چاه، سدهای دوستی، کارده، طرق و ارداک، قنوات امامیه و قاسم آباد و چشمه اندرخ تامین می گردد.
طباطبایی افزود: تامین پایدار آب شرب نیازمند پایش مداوم تاسیسات، منابع تولید و توزیع، برنامه ریزی دقیق و بهبود مستمر شبکه آبرسانی است.
هم اکنون 99.9 درصد جمعیت سه و نیم میلیون نفری کلانشهر مشهد شامل یک میلیون و 248 هزار مشترک زیر پوشش شبکه آب آشامیدنی و حدود 65 درصد جمعیت این کلانشهر زیر پوشش شبکه جمع آوری فاضلاب قرار دارد.
7505 / 6053 خبرنگار: ندا جواهرفر ** انتشاردهنده: محمد حسین علی مقدم
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.