اخبار مرتبط

احمد تمامگر روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه 22 حلقه از این چاهها در گناباد و 95 حلقه در بجستان بودند افزود: 508 کنتور حجمی هوشمند نیز با هدف کنترل و بهره برداری بهینه از منابع آب در این مدت بر روی چاههای کشاورزی این مناطق نصب شد.
وی اظهار کرد: استفاده صحیح از منابع آب و جلوگیری از فعالیتهای غیر قانونی در این بخش از رویکردهای دولت تدبیر و امید است که در این زمینه انسداد چاههای غیر مجاز در مقایسه با قبل رشد خوبی داشته است.
وی گفت: هشت فقره پروانه حفر چاه جدید به جای قنات برای کاهش مشکلات تامین آب و جلوگیری از خشک شدن اراضی و 17 فقره پروانه حفر چاه برای مصارف دامداری، صنعتی و آب شرب در مناطق شهری و روستایی گناباد و بجستان در چهار سال گذشته صادر شد.
وی 77 فقره بازگشایی مسیر رودخانه ها به طول 33 کیلومتر و رفع تصرف زمین های بستر رودخانه به مساحت حدود سه هکتار به منظور حفظ اراضی و تاسیسات احداثی این مسیر، صدور 378 فقره اخطاریه به متخلفان و بازگشایی بیش از 15 بند غیر مجاز را از دیگر اقدامات اداره امور آب گناباد و بجستان برشمرد.
تمامگر افزود: از ابتدای تیر ماه سال جاری آمار برداری از منابع آب از جمله چشمه، قنات، چاه و بندسار برای به روز رسانی اطلاعات منابع آب جنوب خراسان رضوی به منظور مدیریت، برنامه ریزی و کنترل بهره برداری از منابع آب آغاز شده است.
حوزه آبریز دشتهای شهرستانهای گناباد و بجستان شامل دشتهای بیمرغ، بجستان، یونسی، گیسور و گناباد دارای 2106 چاه آب کشاورزی، قنات و چشمه است.
همچنین شهرستان مه ولات و بخشهایی از شهرستانهای رشتخوار و خواف زیرپوشش حوزه آبریز و منابع آب گناباد و بجستان قرار دارند.
2095/7545/ 6053 خبرنگار: فهیمه نعمتی شهری ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.