اخبار مرتبط

محمد رحیم نوروزیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح ها اغلب در حوزه خدمات ادارات صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی، ورزش و جوانان، دانشگاه علوم پزشکی، شرکت برق منطقه ای، آبفای مشهد، شرکت پخش فرآورده های نفتی و شرکت گاز است.
وی اظهار کرد: در اجرای این طرحها 870 میلیارد ریال از اعتبارات ملی، 160 میلیارد ریال اعتبار استانی، یک هزار و 10 میلیارد ریال از منابع داخلی دستگاه های اجرایی و 2 هزار و 700 میلیارد ریال هم از محل سایر منابع هزینه شده است.
وی گفت: همچنین طی این هفته عملیات اجرایی 14 طرح نیز در مشهد آغاز شد.
نوروزیان افزود: طی سال گذشته نیز بیش از 14 هزار میلیارد ریال پروژه در حوزه های خدماتی، زیربنایی و اجتماعی در شهرستان مشهد اجرا شد که بخش عمده آنها در مناطق حاشیه ای و کم برخوردار بوده است.
وی اظهار کرد: امروز بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر از جمعیت شهر مشهد معادل بیش از 30 درصد آن ساکن مناطق حاشیه و کم برخوردار هستند.
وی گفت: هم اکنون در مناطق حاشیه ای و کم برخوردار مشهد یک هزار و 30 میلیارد ریال پروژه از قبیل سالن ورزشی، مدرسه، مرکز جامع سلامت، پایگاه اورژانس، ایستگاه آتش نشانی و روشنایی معابر اجرا شده یا در دست اجراست.
فرماندار مشهد افزود: اعتبار پروژه های مزبور از محل ردیف اعتباری 2600 میلیارد ریالی برای حاشیه شهر در قالب اسناد خزانه اسلامی تخصیص یافته است.
وی اظهار کرد: با وجود کمبود امکانات و شرایط سخت دولت از نظر منابع اعتباری، با عزم جدی دولت برای ساماندهی حاشیه شهر و رفع مشکلات مردم امروز جای جای این کلانشهر به شکل کارگاه درآمده است.
وی با اشاره به 3.5 میلیون نفر جمعیت ساکن مشهد و 27 میلیون زائر سالانه، 300 هزار تبعه خارجی و یک میلیون و 200 هزار حاشیه نشین گفت: مشهد شهر استثنایی است و با توجه به توان و ظرفیت محدود دولت، همه بخش های عمومی و خصوصی باید در کنار دولت وارد عمل شده و به این شهر کمک کنند.
نوروزیان افزود: باید تلاش شود مبدا مهاجرت به حاشیه مشهد مسدود شود که لازمه این امر ارتقای شرایط در شهرهای کوچک و مناطق روستایی است.
1906 / 6053 خبرنگار: فاطمه یوسفی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.