اخبار مرتبط

اسکندر زند روز دوشنبه در دوازدهمین گردهمایی روسا و معاونان آموزشی مراکز آموزش جهاد کشاورزی کشور در مشهد افزود: فشارهای اقلیمی و فشارهای بخشهای مختلف به کشاورزی زیاد است و حمایتها آنچنان که باید و شاید نیست.
وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار با هیات دولت اظهار کرد: این سخنان حاوی نکات بسیار کلیدی است که باید نصب العین قرار داد و از مهمترین این امور داشتن برنامه دقیق و مدون است.
وی گفت: سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشور سه برنامه چابک سازی، افزایش اثر بخشی و نوسازی در پیش رو دارد که در چهار سال آینده باید پنج برنامه مدون با برش استانی در زمینه های آموزش بهره برداران، آموزش کارکنان، آموزش عالی علمی کاربردی، متوسطه و برنامه نوسازی تهیه و تدوین شود به گونه ای که اثر بخش و چابک باشد.
زند با بیان اینکه داشتن اولویت و تمرکز بر اولویت از توصیه های دیگر رهبر فرزانه نظام در این دیدار بود افزود: اغلب مدیران اولویت بندی می کنند و برنامه استراتژیک می نویسند ولی بر اولویتها تمرکز نمی کنند در حالی که بزرگترین راه اتلاف وقت، جا به جایی اولویت است.
وی اظهار کرد: آموزش و نوسازی در آموزش، افزایش کارایی آموزشها و اثر بخشی آموزشها و همچنین چابک سازی در امر آموزش از اولویتهای مهم سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی طی چهار سال آینده است.
زند گفت: چهل سال است که مراکز آموزش کشاورزی کشور نوسازی نشده است و الان هم که این کار کلید خورده است از بودجه تحقیقاتی مشغول نوسازی بخش آموزش هستیم زیرا آموزش، ردیف بودجه برای نوسازی ندارد لذا از سازمان مدیریت و برنامه ریزی می خواهیم کمک کنند که مراکز آموزش کشاورزی نوسازی شود.
وی افزود: مدیران بخش کشاورزی باید با کشاورزان نمونه و کارکنان خود ارتباط داشته باشند زیرا ارتباط ، سر منشا خیلی از کارهای ماست و توصیه می شود حتی در سالن های اداره های کشاورزی عکس کشاورزان را نصب کنند چرا که حضور کشاورز باید در همه جای بخش کشاورزی ملموس باشد.
وی روحیه جهادی و تلاش مضاعف، همکاری تیمی، تحمل مخالف و استقبال از نقد، تقویت روحیه مردمی و پرهیز از اشرافیگری، کارآمدی سیستم، پیگیری و نظارت بر زیر مجموعه و داشتن روحیه خطر پذیری را از توصیه های دیگر رهبر معظم انقلاب به هیات دولت برشمرد و رعایت آنها در بخش کشاورزی را توصیه کرد.
زند اظهار کرد: دفاع از بخش کشاورزی فرد مقتدر، توانمند، با نفوذ، با تجربه و کهنه کار می خواهد که از فردی چون مهندس حجتی این کار بر می آید.
دوازدهمین گردهمایی روسا و معاونان آموزشی مراکز آموزش کشاورزی کشور، مدت 2 روز در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی ادامه دارد.
1922/ 6053 خبرنگار: کامیار اسماعیل پور** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.