اخبار مرتبط

طرح تاب‌آوری اجتماعی زنان با حضور معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده در خراسان رضوی افتتاح شد.

به گزارش ایلنا، شهیندخت مولاوردی در این مراسم اظهار داشت: سیاست دولت یازدهم در حوزه‌ی آسیب‌های اجتماعی کنار گذاشتن انکار آن و پرهیز از سرپوش گذاشتن روی آنها است.

وی با بیان اینکه در گذشته سیاستی بر خلاف رویه‌ی موجود در این حوزه حاکم بوده، افزود: در دولت‌یازدهم سعی شد به منظور ساماندهی و مهمتر از آن، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و با هدف جلب مشارکت عمومی از ظرفیت نهادهای مدنی، سمن‌ها و دولت کنار یکدیگر استفاده شود.

 معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده به تاکیدات مقام معظم رهبری در این‌باره گفت: شاهد جهت‌گیری‌های خوبی از سوی نظام، حاکمیت و دولت در این حوزه هستیم.  

مولاوردی خاطرنشان کرد: در برنامه‌ی پنجم توسعه و دولت‌یازدهم چارچوبی مشخص شده که در راستای توانمندسازی زنان برنامه‌ریزی و اقدام شود.

وی یکی کلیدهای اساسی و تحقق توانمندسازی زنان را آموزش دانست و تصریح کرد: همه آحاد جامعه اعم از والدین، دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مدنی در این حوزه دارای مسئولیت و دخیل هستند.

معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده به موضوع حاشیه‌نشینی اشاره و اظهار کرد: برخورداری از مواهب توسعه و حقوق انسانی در گرو توسعه‌ی متوازن است که یکی از رویکردهای اصلی دولت است.

مولاوردی گفت: دولت یازدهم اقدامات شاخص و گسترده ای در این خصوص انجام داده و شاهد رشد چشمگیر شاخص‌ها در حاشیه شهرها و نقاط کم برخوردار هستیم.

گفتنی است، این مراسم در مدرسه‌ی دخترانه‌ی نمونه دولتی مطهره برگزار شد و در پایان، معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده با حضور در کلاس‌های این مجموعه با دانش آموزان دیدار و گفتگو کرد.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.