اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا مهدی عاشوری فر، دوشنبه در نشست کارگروه سلامت این شهرستان، افزود: با توجه به فصل سفرهای تابستانی و اتراق مسافران و زائران عبوری بارگاه علی بن موسی الرضا(ع) در بوستانها و فضای سبز شهری، باید دراین خصوص چاره اندیشی شود.
وی این وضعیت را زیبنده این شهرستان ندانست و گفت: بسیاری از شهروندان با مراجعه به فرمانداری از این وضعیت شکایت می کنند اما شهرداری فیض آباد به عنوان متولی این حوزه، هیچ اقدامی در این خصوص انجام نداده است.
عاشوری فر افزود: مصوباتی که در کارگروه سلامت و امنیت غذایی تصویب می شود برای کلیه دستگاه‌ها لازم‌الاجرا است.
وی گفت: هیچ دستگاهی حق ندارد توپ را به میدان دیگری بیندازد چرا که در بحث امنیت غذایی و نیز بهداشت مردم هیچ جای مماشات و کوتاهی وجود ندارد و باید همه طبق قانون به وظایف خود عمل کنند.
رئیس شبکه دامپزشکی مه ولات نیز در سخنانی جریمه های تعیین شده برای متخلفان را بازدارنده ندانست و خواستار جلوگیری از ادامه فعالیت واحدهای متخلف شد و افزود: واحدهای فاقد پروانه شامل قصابی، مرغ فروشی، رستورانها، مراکز عرضه غذای آماده و هر واحدی که با سلامت مردم ارتباط دارد، باید پلمپ شود.
علیرضا آذری افزود: از پنج قصابی فعال در روستای دوغ آباد شهرستان، چهار واحد بدون مجوز فعالیت می کنند و با توجه به اینکه فروش گوشت بدون پیش سرد و مهر دامپزشکی، مورد تأیید دامپزشکی نیست، باید از فعالیت آنها جلوگیری شود.
به گزارش ایرنا، پایین بودن قیمت گوشت در روستای دوغ آباد نسبت به فیض آباد، موجب شده شمار زیادی از مردم مه ولات، با طی مسافت 10 کیلومتری این روستا ، گوشت مورد نیاز خود را از قصابی های فاقد مجوز دوغ آباد تهیه کنند.
فیض آباد، مرکز شهرستان 50 هزار نفری مه ولات در 207 کیلومتری مشهد قرار دارد.
** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدی
5132

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.