اخبار مرتبط

مهدی فروزان روز دوشنبه در مراسم کلنگ زنی مرکز درمانی جراحی محدود صوفیا در مشهد افزود: مجموع زائرانی که پارسال به مشهد سفر کرده اند 28 میلیون 500 هزار نفر بودن که 2 میلیون نفر آنها گردشگران خارجی بودند.
وی به ظرفیت بالای مشهد در جذب گردشگر اشاره و بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون چهار قطار حامل گردشگران از اروپا وارد مشهد شده که صرفا به قصد سیاحت بوده است.
مدیرکل دفتر هماهنگی امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی در ادامه همچنین گفت: در حوزه سلامت همچنان جامع و یکنواخت عمل نکرده ایم. این حوزه نیازمند برنامه ای جامع و کامل است که هم اکنون طی تعامل با دستگاههای مربوط در حال تنظیم آن هستیم.
وی ادامه داد: به زودی دبیرخانه سلامت با هدف خدمات رسانی بهتر و مناسبتر در مشهد راه اندازی خواهد شد. البته تا بهره برداری این مجموعه 800 لیدر در حوزه گردشگری سلامت فعال هستند.
فروزان افزود: 15 شرکت فعال در حوزه گردشگری سلامت متقاضی دریافت مجوز هستند و تاکنون 6 شرکت موفق به دریافت مجوز فعالیت در این بخش شده اند.
وی ادامه داد: هر ساله 80 درصد زائران ظرف چهار ماه نخست سال به مشهد سفر می کنند. 20 اسفند تا 15 فروردین، مرداد، شهریور و ماه صفر ایام اوج سفر زائران و مسافران به مشهد است.
موسس دی کلینیک صوفیا نیز که امروز عملیات ساخت آن آغاز شد، به خبرنگار ایرنا گفت: منطقه 9 شهرداری مشهد از مناطقی است که با وجود توسعه ساخت و سازهای مسکونی، از نظر مراکز درمانی کمبود دارد.
دکتر علی نجیب جلالی افزود: بعد از پنج سال پیگیری در خصوص تهیه نقشه و اقدامات اداری، این ساختمان در پنج طبقه با چهار هزار و 400 مترمربع زیربنا ساخته و پیش بینی می شود تا یک و نیم سال آینده به بهره برداری برسد.
وی گفت: طبق برآوردها برای ساخت هر مترمربع این مرکز درمانی 15میلیون ریال نیاز است که با کمک چند نفر از پزشکان و مسئولان امیدواریم در موعد مقرر به بهره برداری برسد.
کانال تلگرام ایرنا خراسان رضوی به نشانی telegram.me/irnamashhad برای دسترسی و دریافت سریع و فوری به اخبار منتخب در همه حوزه های خبری و تصویری فعال است.
خبرنگار مصطفی نخعی **انتشاردهنده: حسین کریم زاده
7507/7495/1858
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.