اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی مدیریت حج و زیارت خراسان رضوی، حجت الاسلام سید علی قاضی عسکر روز جمعه در همایش آموزشی، توجیهی زائران حج تمتع 96 در مشهد افزود: سالها تلاش شده است تا حج ایران در بهترین وضعیت خود برگزار شده و در بین کشورهای اسلامی به عنوان الگو مطرح باشد.
وی اظهار کرد: تاکنون اکثر مطالبی را که به دروغ و از سوی افراد ضد دین در زمینه حج منتشر شده است رصد کردیم و پاسخ این شبهات را برای شفاف سازی به مردم ارائه نموده ایم.
وی گفت: حق مردم ما دانستن واقعیت ها است و پخش مطالب غیر واقعی از سوی افراد ضد دین، در راستای رسیدن به اهداف آنهاست لذا هموطنان نباید ندانسته این قبیل مطالب را پخش کنند.
حجت الاسلام قاضی عسکر با تاکید بر هوشیاری آحاد مسلمانان در رفع شبهات افزود: سازمان حج و زیارت آماده پاسخگویی به این شبهات است و مطالب بسیار در این زمینه تولید و در کانال های رسمی سازمان و بعثه مقام معظم رهبری بارگزاری شده که قابل دسترسی برای عموم می باشد.
وی اظهار کرد: مردم ایران با رصد این اخبار به راحتی می توانند به اهداف پشت پرده دشمنان دست یابند.
وی گفت: به عنوان مثال برخی هفت میلیون مسافر سفرهای خارجی را به هزینه در امور خیریه توصیه نمی کنند اما 86 هزار زائر حج را که برای انجام فریضه واجب دینی خود به حج مشرف می شوند توصیه به نرفتن به این سفر کرده و محکوم می کنند.
سرپرست حجاج ایرانی افزود: با درایت و تصمیم نظام، حج سال جاری با اقتدار و عزتمندانه برگزار خواهد شد و همه تدابیر لازم در این زمینه در داخل کشور و عربستان از سوی مسئولین سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری اندیشیده شده است.
وی اظهار کرد: همکاری مناسب طرف سعودی برای برگزاری حج امسال و تاکید بر ارائه خدمات مندرج در توافقات مشهود است که در این ارتباط ویزای حج به صورت الکترونیکی صادر و در هفته گذشته نیز 40 تن دارو از ایران به عربستان ارسال شد.
وی از زائران حج تمتع امسال خواست با رعایت قوانین کشور میزبان، سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری را در اجرای حج آرام و ارائه خدمات شایسته یاری کنند.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت بر حضور زائرین در نمازهای جماعت مکه و مدینه، توجه به قرائت نماز و قرآن و ادعیه به عنوان بهترین ذخیره این سفر تاکید کرد.
همایش آموزشی، توجیهی زائران حج تمتع 96 خراسان رضوی با حضور پنج هزار زائر حج تمتع این استان در مشهد برگزار شد.
7489 / 6053 خبرنگار: میترا عبداللهی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.