اخبار مرتبط

وزیر کار گفت: هر سال که وضعیت زیر ساخت‌های مشهد را بررسی می‌کنیم پیشرفت و توسعه این شهر قابل ملاحظه است.

به گزارش ایلنا، علی ربیعی صبح جمعه در مراسم بازگشایی هتل همای شماره یک مشهد اظهارکرد: هر سال که وضعیت زیر ساخت‌های مشهد را بررسی می‌کنیم پیشرفت و توسعه این شهر قابل ملاحظه است. طی چند سال گذشته شاخص‌های مختلف از جمله اشتغال در کشور بهبود یافته است.

ربیعی تصریح کرد:  خدمات ما امروز محور اشتغال است. این فرایند جامعه را سال‌های آینده با وضعیت با ثباتی مواجه می‌کند.

ربیعی با ابراز خرسندی نسبت به مشارکت بخش‌خصوصی در ایجاد زیرساخت‌های لازم در خراسان رضوی، بیان کرد: پیگیری طرح تکاپو، ارتباط ملی و بین‌المللی و طرح تاچ‌سی در این استان سبب شد تا ۵ هزار شغل در مشهد و خراسان رضوی ایجاد شود.

وی با تاکید به اینکه نباید با نگاه یک‌طرفه این روند را زیر سوال برد، گفت: باید رشد را با کیفیت کنیم و کیفیت رشد پدیده‌ای است که سال‌های بعدی باید آن را دنبال کنیم. شاخص‌های کل کشور در حال بهبود است و مشهد نیز از این قاعده مستثنی نیست. ۳۲۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری بخش‌خصوصی را به مشهد آوردیم. زیرساخت آوردیم و طرح تکاپو و موضوعات ملی و بین‌المللی را دنبال خواهیم کرد.

ربیعی ادامه داد: امروز موتور برقی را به کار گرفتیم. راهکار توسعه اشتغال کشور جوانان هستند و از ۷۰۰ هزار شغلی که ایجاد کردیم بیشتر در بخش خدماتی بوده است. بهبود فضای مجازی را در دستور کار قرار داده‌ایم و از سال ۹۳ پروژه هتل همای شماره یک را در دستور کار قرار دادیم که در نهایت با ۳۵ میلیارد تومان هزینه پروژه بازسازی آن به پایان رسید .

 وزیر کار تاکید کرد: در این پروژه علاوه بر اینکه شغل جدید ایجاد کردیم از لحاظ فرهنگی نیز افتتاح این هتل بار فرهنگی قابل توجهی را برای مشهد به دنبال دارد. در حوزه گردشگری نیازمند گردشگری مبتنی بر بومی‌گری هستیم و باید آن را افزایش دهیم.

 ربیعی با تاکید به اینکه خراسان‌رضوی ظرفیت گردشگری پست مدرن را دارد، گفت: در غالب طرح تکاپو، گردشگری سنتی و پست‌مدرن را ایجاد کنیم.

وی با اشاره به اینکه در سازمان تامین اجتماعی برنامه توانمندسازی را برای لایحه‌های پایین تدوین کردیم، گفت: رفاه را مبتی بر اشتغال ایجاد کنیم زیرا رفاه تنها یک کار صدقه‌ای می‌شود.

 وزیر کار با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی و بهزیستی در صورت تعامل در بهبود رفاه اجتماعی اقشار ضعیف نقش قابل ملاحظه‌ای را ایفا می‌کنند، گفت: سازمان تامین اجتماعی برای زندگی اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی باید خدمات مطلوبی را ارائه دهد و با اجماع عمومی، زندگی بهتری را برای مردم رقم بزند.

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.