اخبار مرتبط

علی مرعشی روز جمعه در نشست هماهنگی مسئولان، پزشکان و کادر درمانی مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در مشهد افزود: براساس دستورالعمل پزشکی حج، مبتلایان عارضه پیشرفته قلبی، زنان باردار و مبتلایان به سرطان پیشرفته نمی‌ توانند به سفر حج اعزام شوند.
وی اظهار کرد: در کاروان های حج تمتع امسال 570 کادر درمانی شامل پزشکان، پرستاران، تکنیسین‌ ها، متخصصان آزمایشگاه، رادیولوژی، دندانپزشکی و مسئولان انبار دارویی حضور دارند.
وی تخصص پزشکان اعزامی را در رشته ‌های جراحی، داخلی، عفونی، مغز و اعصاب، ارتوپدی، چشم و گوش، حلق و بینی ذکر کرد و گفت: کادر درمانی مزبور در 2 بیمارستان و 92 مرکز درمانی جمعیت هلال احمر طی حج تمتع فعال هستند.
مرعشی با بیان اینکه امسال حدود 600 کاروان از ایران به حج تمتع اعزام می شوند افزود: مشکل اصلی در زمان برگزاری مراسم حج، گرمازدگی حجاج است، چرا که امسال بیش از 2200 زائر بیش از 80 ساله داریم که باید از آنها مراقبت ‌های ویژه انجام شود.
وی اظهار کرد: امسال تغییرات بسیار در آموزش زائران به ویژه در موضوع خود امدادی صورت گرفته و در این زمینه آموزش ویژه پنج هزار کارگزار حج انجام شده است.
وی گفت: نیروهای مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در حج تمتع امسال از پنج مرداد ماه تا اواخر شهریور ماه و حداکثر مدت 50 روز در 2 شهر مکه و مدینه مستقر خواهند بود.
طبق برنامه ریزی از سوی کارگزاران حج، در حج تمتع امسال 86 هزار و 500 زائر ایرانی به بیت ‌الله ‌الحرام اعزام می شوند که استان‌ های تهران و خراسان رضوی بیشترین تعداد زائران را دارند.
کانال تلگرام ایرنا خراسان رضوی به نشانی telegram.me/irnamashhad برای دسترسی و دریافت سریع اخبار منتخب در همه حوزه های خبری و تصویری فعال است.
7507/ 6053 خبرنگار: مصطفی نخعی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.