اخبار مرتبط

سید جواد حسینی روز دوشنبه در نشست هیات نظارت بر امور تاسیس و فعالیتهای سازمانهای مردم نهاد خراسان رضوی افزود: سیاست توسعه تشکلهای غیردولتی در روستاها در راستای سیاستهای دهگانه ساماندهی و رشد کمی و کیفی سمنها است که برای توسعه جغرافیای این سازمانها می باشد.
وی رشد جغرافیایی 20 درصدی سمنها را از برنامه های امسال در خراسان رضوی ذکر و بیان کرد: راه اندازی خانه جوان، پارلمان مشورتی بانوان وخانه تشکلهای غیردولتی از دیگر سیاست های ساختاری مورد پیگیری است.
معاون استاندار خراسان رضوی ادامه داد: طرح تعامل نظام مند تشکلهای غیردولتی با بخشهای عمومی و دولتی سیاست راهبردی دیگری است که امسال با 20 درصد رشد هدفگذاری شده است.
وی گفت: در دولت تدبیر و امید که تاکید بر توسعه و تقویت سمنها بود تعداد تشکلهای غیر دولتی از 540 مورد در ابتدای فعالیت دولت به 939 مورد افزایش یافت که نشانگر رشد 73.8 درصدی است.
حسینی افزود: طی این مدت 400 تشکل غیردولتی در دوره نخست دولت تدبیر و امید در خراسان رضوی تاسیس و راه اندازی و برای امسال هم رشد 15 درصدی این تشکلها پیش بینی و هدفگذاری شده است.
وی ادامه داد: زمینه های فعالیت این تشکلها نیز از پنج محور به افزون بر 20 مورد به تناسب نیازهای روز جامعه و ضرورتها افزایش یافته است.
معاون استاندار خراسان رضوی گفت: در کنار این سیاستها توانمندسازی تشکلهای غیردولتی نیز پیگیری شده و در این چارچوب آموزش اعضای تشکلها از 720 نفرساعت در سال 1392 به 10 هزار نفرساعت در سال گذشته افزایش یافت. امسال نیز برنامه ریزی برای اجرای 6 هزار نفرساعت آموزش شده است.
وی شبکه سازی سمنها را از دیگر سیاستهای راهبردی اعلام و بیان کرد: امسال هشت شبکه تشکلهای غیردولتی ایجاد خواهد شد که این اقدام به هم افزایی و تقویت کمی و کیفی آنها کمک می کند.
همچنین در نشست هیات نظارت بر امور تاسیس و فعالیتهای سازمانهای مردم نهاد خراسان رضوی با تاسیس 9 تشکل غیردولتی موافقت شد. عمده این تشکلها در حوزه بهداشت و سلامت، مسائل فرهنگی و مسجدمحور، مقابله با اعتیاد و آسیبهای اجتماعی، توسعه آموزشهای فنی و حرفه ای و کمک به آموزش بازماندگان از تحصیل و گردشگری فعالیت می کنند.
خبرنگار: فاطمه یوسفی **انتشاردهنده: حسین کریم زاده
1906/1858
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.