اخبار مرتبط

مشاوره بانکی کمیته حمایت قضایی سرمایه گذاری خراسان رضوی در این کارگاه گفت: بانک مرکزی تلاش کرده طی سالهای اخیر مشکلات موسسات مالی و اعتباری را حل و فصل کند و در این زمینه توفیقات بسیار زیادی به دست آورده است.
کامران عامریان ادامه داد: یکی از مشکلات عمده موسسات غیرمجاز ارائه سودهای نامتعارف است که بعد از مدتی مشکلات بسیار زیادی را به وجود می آورد. باید نگرشهای فرهنگی موجود در خصوص سپرده گذاری در بین مردم تغییر پیدا کند.
وی افزود: بر این اساس باید پول مردم در حوزه های تولید سرمایه گذاری شود و بتواند سود مناسبی را برای کشور و افزایش اشتغال در جامعه به همراه داشته باشد.
رئیس سابق بانک تجارت خراسان رضوی ادامه داد: در شرایط فعلی بانک مرکزی توان پرداخت بدهی موسسات غیرمجاز را ندارد زیرا این موسسات و بانکها بدهی بسیار زیادی دارند.
عامریان گفت: اقداماتی که بانک مرکزی برای حل و فصل مشکلات موجود در حوزه موسسات غیرمجاز همچون کاسپین انجام داده هم شرعی و هم قانونی است. هیچگونه وجاهت قانونی وجود ندارد که دولت هزینه سودهای غیرمتعارف عده ای را از بیت المال پرداخت کند.
وی افزود: باید فرهنگ سازی مناسب در این زمینه انجام شود تا مردم به جای سپرده گذاری در موسسات و بانکها به سمت سرمایه گذاری در حوزه های مختلف اقتصادی بروند.
مشاوره بانکی کمیته حمایت قضایی سرمایه گذاری خراسان رضوی ادامه داد: اقتصاد سالم یک فضای کاملا رقابتی است که باید توسط مسئولان دولتی فراهم گردد و حتی به نظر می رسد در شرایط فعلی تعداد بانکهای ایرانی نیز کمی غیرمتعارف است.
وی گفت: بانک مرکزی به دلایل مختلف طی سالهای گذشته از سیاستگذاری و نظارت دور مانده ولی تلاش شده طی سالهای اخیر این عقب ماندگی جبران شود.
او افزود: سرمایه بانکهای ایران به هیچ عنوان با بانکهای بین المللی همخوانی ندارد. باید سرمایه بانکها نزد بانک مرکزی افزایش یابد و در همین زمینه اقداماتی از قبیل راه اندازی صندوق ضمانت سپرده صورت گرفته است.
رئیس سابق بانک تجارت خراسان رضوی ادامه داد: علاوه بر ارائه مستمر آموزشهای بانکی به فعالان اقتصادیف باید وکلای دادگستری نیز در این زمینه آموزشهای لازم را فراگیرند.
عامریان گفت: بسیاری از پرونده های بانکی که در دادگاهها مطرح می شود دارای ویژگیهای بسیار خاصی می باشد که نیاز است قضات و وکلا نسبت به آن آگاهی کامل داشته باشند.
30 نفر از فعالان اقتصادی در نخستین کارگاه آموزش بانکداری و بررسی مشکلات فعالان اقتصادی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن خراسان رضوی شرکت کردند.
خبرنگار: توحید آرش نیا **انتشاردهنده: حسین کریم زاده
7498/1858

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.