اخبار مرتبط

تانیا کلاش بوضا روز دوشنبه در دومین روز اجلاس اتحادیه رادیو و تلویزیونهای اسلامی در مشهد افزود: سیاستهای نژاد پرستانه همیشه در آمریکا وجود داشته و افزایش نیز یافته است. یکی از مواردی که تبعیض نژادی را در آمریکا نمایان می کند موضوع مهاجرت است که هیچ قانون مصوبی در این خصوص وجود ندارد.
وی ادامه داد: اگر فردی از اروپا متقاضی مهاجرت به آمریکا باشد به راحتی می تواند ویزا بگیرد اما اگر متقاضی مهاجرت از آفریقا و کشورهای مسلمان باشد به سختی به او ویزا می دهند و قوانین لحظه ای صادر می کنند.
استاد دانشگاه کالیفرنیا گفت: سیاهپوستان نیز در موارد متعدد مورد تبعیض قرار می گیرند. سازمان ملل و 286 قاضی در آمریکا نسبت به گزارشهای متعدد نقض حقوق بشر و مسائل نژادپرستانه در آمریکا هشدار داده اند.
وی افزود: هم اینک شاهد هستیم سالانه نزدیک به پنج میلیون نفر از افرادی که مدارک مورد نظر آمریکا را در دست دارند و خواهان مهاجرت به آن کشور هستند بدون دلیل موجه برگشت داده می شوند که بیشتر این افراد نیز مردان یک خانواده هستند.
او ادامه داد: چنین سیاستهایی باعث فروپاشی خانواده های زیادی در آمریکا و ایجاد مشکلات فراوان برای آنها شده است. باید از طریق رسانه های مستقل در جهت اطلاع رسانی به منظور تغییر سیاستهای نژادپرستانه اقدام کنیم.
نهمین اجلاس اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی با حضور 600 میهمان داخلی و خارجی و 230 شبکه از 36 کشور تا 13 تیر ماه در مشهد ادامه دارد.
کانال تلگرام ایرنا خراسان رضوی به نشانی telegram.me/irnamashhad برای دسترسی و دریافت سریع و فوری به اخبار منتخب در همه حوزه های خبری و تصویری فعال است.
خبرنگار: حسین عباسی **انتشاردهنده: حسین کریم زاده
7507/7495/1858

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.