اخبار مرتبط

محمد حسن فرهادی روز دوشنبه در نشست شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان کاشمر با اشاره به لزوم برخورد مناسب با دستفروشان، افزود: باید شرایطی فراهم شود تا ضمن نظارت مطلوب، فعالیت آنان کنترل شود.
وی اظهار کرد: دولت تدبیر و امید در حوزه بهداشت و درمان خدمات بسیار ارائه کرده اما برخی این خدمات را نادیده گرفته و مدام این اقدامات را زیر سوال می برند.
وی گفت: در عرصه سلامت در کاشمر شاهد توفیقات بسیار هستیم که وجود 60 متخصص و ساخت خانه های بهداشت از آن جمله است.
فرماندار کاشمر مبنای فعالیت دولت دوازدهم را برنامه ریزی دانست و افزود: به دنبال عملیاتی کردن و به نتیجه رساندن پروژه ها در بخش های مختلف هستیم.

* کارنامه درخشان دولت در حوزه سلامت در کاشمر
مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر نیز در این نشست کارنامه دولت را در حوزه سلامت در این شهرستان درخشان ارزیابی کرد و گفت: شاهد ارتقای شاخص های بهداشتی در سالهای اخیر هستیم.
محمد جواد یزدانی با اشاره به انجام اولین عمل تومور نخاعی در کاشمر افزود: با حضور جراح مغز و اعصاب در این شهرستان طی یک سال اخیر 200 عمل جراحی در این حوزه انجام شده است.
وی اظهار کرد: پارسال بیش از هشت هزار عمل جراحی در شهرستان انجام شد که رکورد بیشترین عمل جراحی طی سالهای اخیر را به دست آوردیم.
وی با اشاره به پروژه های عمرانی حوزه درمان شهرستان گفت: مرکز شیمی درمانی و مرکز غربالگری سرطان با 100 درصد پیشرفت فیزیکی بعد از ماه رمضان به بهره برداری می رسد و تا هفته دولت 2 پروژه کلینیک ویژه به مساحت هزار و 400 متر مربع به عنوان بهترین کلینیک ویژه در شهرهای استان خراسان و بلوک زایمانی با 2 هزار متر مربع و با 35 اتاق خصوصی به بهره برداری می رسد.
یزدانی افزود: در حوزه بهداشت 16 پروژه در حال انجام است که هشت پروژه بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و به زودی به بهره برداری می رسد و در چند روز آینده نیز اولین مرکز دیالیز بخش خصوصی آماده پذیریش بیماران دیالیزی خواهد بود.
وی اظهار کرد: تلاش برای نصب دستگاه های آم.آر.ای و سی.تی.اسکن نیز در حال انجام است.

* وضعیت نگران کننده فاضلاب شهرک صنعتی کاشمر
رئیس مرکز بهداشت کاشمر نیز در این نشست وضعیت فاضلاب شهرک صنعتی شهرستان را نگران کننده دانست و گفت: فاضلاب این شهرک در چند گودال بسیار بزرگ و با وضعیت بسیار نگران کننده جمع آوری می شود که باید اقدامات لازم سریعتر انجام شود.
مجتبی قائمی وضعیت آب شرب بقعه متبرکه امامزاده سید مرتضی را نیز نامطلوب دانست و افزود: هر سال با آغاز فصل تابستان مشکلاتی در زمینه آب شرب این بقعه متبرکه به وجود می آید که باید پیگیری و رفع شود.
وی اظهار کرد: طی 45 روز گذشته سه هزار و 831 فقره بازدید توسط واحد بهداشت محیط شهرستان انجام شده که از این تعداد 377 فقره مربوط به نمونه برداری از مواد غذایی، 108 فقره نمونه برداری میکروبی از آب آشامیدنی و هشت فقره از استخرهای کاشمر بوده است.
وی همچنین از کشف و امحای بیش از 2 تن مواد غذایی فاسد در این شهرستان طی این مدت خبر داد.
قائمی به شهروندان توصیه کرد گوشت مصرفی مورد نیاز خود را از مکانهای مجاز تهیه کرده و از قرار گرفتن آن در دستگاه پیش سردکن به مدت 24 ساعت اطمینان حاصل کنند.
شهرستان 195 هزار نفری کاشمر در 228 کیلومتری مشهد قرار دارد.
7497 / 6053 خبرنگار: لیلا قرایی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.